Header Ads

Önizleme

Makarna diyeti ile zayıflamaya hazırlanın

Reklam

Makarnadan vazgeçmeyenler ve kilo vermek isteyenler, Makarna Diyeti ile yaza formda bir şekilde girebilir. 

Selva, sağlıklı beslenmede makarnanın önemine dikkat çekti 

Selva Gıda Genel Müdürü Mehmet Karakuş, günün her anı tüketilebilecek pratik bir yemek olan makarnanın bugün artık uzmanlar tarafından sağlıklı ve kilo yapmayan bir besin olarak öne çıkarıldığını belirtti. Diyetisyen Seçil Kenar da, makarnanın hafif besinlerle tüketilirse ve günlük kalori ihtiyacına göre miktarları ayarlanırsa şişmanlatmayacağını vurguladı.

Selva Makarna Genel Müdürü Mehmet Karakuş, Türk mutfağının en eski yemekleri arasında yer alan karbonhidrat zengini makarnanın dengeli ve sağlıklı beslenmede büyük önem taşıdığını kaydetti. Bu durumun beslenme uzmanlarınca da kabul edildiğini vurguladı.

Makarnadan vazgeçemeyenler ve kilo vermek isteyenlere Diyetisyen Seçil Kenar, Makarna Diyeti’ni öneriyor.  “Makarna şişmanlatmaz” diyen Seçil Kenar, makarnanın kompleks bir karbonhidrat olduğunu vurgulayarak, kan şekerini hızla yükseltmediği için makarnanın diyetlerde de kalori değerinin hesaplanılarak tüketimine belirli miktarlarda izin verildiğini kaydetti. Kenar, makarnanın kendi usulünüze göre hazırlanmış sebze, peynir, yoğurt, ton balığı, domates soslu tarzında hafif besinlerle tüketilirse ve günlük kalori ihtiyacına göre miktarları ayarlanırsa şişmanlatamayacağını ve diyet listelerinde rahatlıkla yer alabileceğini kaydetti.

Sporcu diyetlerinde de makarna tüketilmesinin tavsiye edildiğine işaret eden Kenar, “Gün içinde bedenen ya da zihnen çalışan, spor yapan, insanların haftada en az üç öğün makarna yemesini tavsiye ediyoruz” diye konuştu.

Önizleme

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.