Header Ads

Yeşil enerji dolu mutfaklar

Reklam

Mağazalarımızda birçok üstün özelliğe sahip mutfak, yatak odası ve dolap tasarımlarını müşterilerimizin beğenisine sunularak başta Nolte’nin kuruluş felsefesi olan kalite olmak üzere; estetik ve fonksiyonelliğe de büyük önem veriliyor. 

Bize kısaca Nolte markasını tanıtabilir misiniz?
Türkiye’de ilk Nolte Home Studio mağazamızı açtığımız 2009 yılından bu yana mutfak ve yatak odası dekorasyonunda kalite ve ayrıcalık arayanların uğradıkları ilk adres Nolte… Mağazalarımızda birçok üstün özelliğe sahip mutfak, yatak odası ve dolap tasarımlarını müşterilerimizin beğenisine sunuyoruz. Tüm modellerimizde başta Nolte’nin kuruluş felsefesi olan kalite olmak üzere; estetik ve fonksiyonelliğe de büyük önem veriyoruz. Bu sayede kendi alanımızda standartları belirleyen marka olarak öne çıkıyoruz.

Nolte olarak, çevresel duyarlılığa ve doğanın korunmasına bakış açınız nedir?
Dünya biz insanlara olduğu gibi milyarlarca canlıya ve milyonlarca canlı türüne de ev sahipliği yapıyor. Hem onların hem de biz insanların geleceğini koruyabilmek için gezegenimize sahip çıkmak durumundayız. Bu hem bu gezegende yaşayan her bir insanın hem de bizim gibi tüm büyük kuruluşların en önemli görevleri arasında sayılmalı. Nolte olarak biz bu görevi fazlasıyla önemsiyoruz. Nolte markası olarak doğaya ve çevreye karşı sorumluluğumuzu biliyoruz. Bu yüzden üretimde kullandığımız enerjinin doğaya zarar vermeyen yeşil enerji olmasına dikkat ediyoruz. Bu nedenle dünya çapında kabul gören sertifikalandırma sistemleri olup sosyal yaşama ve çevreye uyumlu ormancılık ürünlerini onaylayan FSC ve PEFC sertifikalarına sahibiz.

Bu sertifikaları biraz açabilir misiniz?
Kar amacı gütmeyen uluslararası bir organizasyon olan Orman İdaresi Konseyi  (ForestStewardshipCouncil / FSC) kalıcı orman işletmeciliği ürünlerini sertifikalandırma sistemini yaratmıştır, bu sistemi işletmekte ve geliştirmektedir. Bu sertifikalandırma sistemi, ormancılık ürünleri işletmelerinin ekonomik, ekolojik ve sosyal işlevlerinin korunmasını ve geliştirilmesini sağlamaktadır. PEFC Kurulu (ProgrammefortheEndorsement of ForestCertification) ise bağımsız, kamu yararına kurulmuş bir organizasyondur ve bağımsız sertifikalandırma ile ormanların kalıcı şekilde işletilmesini teşvik etmektedir. Ağacın ekiminden bitmiş ağaç ürününe, orman denetiminden ahşabın takibine kadar şeffaf bir sistem oluşturmaktadır.

Nolte markası olarakdoğanın korunması konusundahangi adımları atıyorsunuz?
Ev mobilyası alanında lider markalardan Nolte olarak, doğaya ve çevreye karşı sorumluluğumuzu biliyoruz. Bu sorumluluğumuzu ise uzun ömürlü ürünlerimiz ve aldığımızdan daha fazlasını doğaya geri verme sözümüzle yerine getiriyoruz. Bu nedenle dünya çapında kabul gören sertifikalandırma sistemleri olan sosyal yaşama ve çevreye uyumlu ormancılık ürünlerini onaylayan FSC ve PEFC sertifikalarına sahip olarak, tüm üretimimizde 2012 yılının Ocak ayından itibaren iklime zarar vermeyen ekolojik elektriğe geçmiş bulunuyoruz. Almanya’daki fabrikalarımız için Ludwigshafen’de bulunan Pfalzwerke şirketinden aldığımız elektrik; “GrünerStromLabel in Gold / Altın Etiketli Yeşil Enerji“ kalite logosuna sahip ve Ren nehrinden elde edilen ekolojik ve doğal hidroelektrik enerjisi olma özelliğinde… Bu sayede dünyamızın geleceği ve çevremizin yeşil kalması için önemli bir katkı sağlanmış oluyor. Ayrıca her yıl, geri dönüşümlü enerjiye ve yeni istihdam imkanlarına yatırım yapılabiliyor. Bu şekilde de daha fazla güneş, rüzgar, biyolojik ve hidrolojik enerji santralinin yapılması mümkün hale geliyor ve her biri enerji üretimindeki değişime bir katkı daha sağlıyor.İster mutfak ister yatak odası ya da dolap sistemi olsun, Nolte’de alacağınız her ürünle siz de çevremizi, iklimlerimizi ve dünyanın geleceğinin korunması için bir katkı sağlamış oluyorsunuz.

Yeşil enerji nedir? Doğaya nasıl fayda sağlıyor?
Çevre konusunda duyarlılığa sahip insanlar yeşil enerjiye evet diyor. Ancak her ekolojik enerjinin yeşil enerji olmadığını da bilmek gerekiyor. PfalzwerkeAktıengesellschaftşirketi, müşterilerine güvenli ve temiz enerji sağlıyor. Ekolojik ve doğal enerji ise yüzde yüz yenilebilir enerji kaynaklarından, İskandinavya ve bölgedeki hidroelektrik santrallerinden geliyor. Altın “Yeşil Enerji Etiketi” ile sertifikalandırılmış doğal enerji, çevre koruması yolunda atılmış çok önemli bir adım. Doğal enerji için özellikle Ren nehrindeki hidroelektrik santrallerikullananPfalzwerkeAktıengesellschaftKurumu, her kilovat saat enerji başına belli bir miktar geliri de yenilenebilir enerji tesislerini teşvik fonları (EEA) ile yeni istihdam imkanlarına ve yenilenebilir enerji tesislerinin geliştirilmesine aktarıyor. Bu sayede son on yıl içinde sekiz adet güneş enerjisi tesisi kurulabilmiş durumda. Bu tesislerden biri Limburgerhof’da bulunan Bosch okulunda kullanılıyor ve geliri de tekrar fonun hizmetine sunuluyor.

Sebahattin GÜREL
Nolte Türkiye Genel Müdürü / CEO

Önizleme

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.