Header Ads

Önizleme

Bayram Sofraları Mikrodalga Fırınlar ile Çeşitleniyor!

Reklam

Kurban Bayramı ile sofralar şenlenirken, Samsung mikrodalga fırınla pişen leziz et yemekleri damaklarda enfes tadlar bırakıyor!

Samsung’un yeni mikrodalga fırınları hayatın her anında yaşamı kolaylaştırmaya devam ediyor. Kısa zamanda harikalar yaratan, çalışan kadının imdadına yetişen Samsung Mikrodalga fırınlar pratik kullanımı ile bayram sofralarının da en büyük yardımcısı oluyor.

Samsung Mikrodalga fırınlar hem zamandan kazandırıyor aynı zamanda kısa zamanda hazırlanan lezzetlerle bayram sofralarını çeşitlendiriyor.

Samsung’un aynalı şık tasarıma sahip Combi Mikrodalga fırınları mutfaklara ayrı bir hava katarken ızgara özelliğiyle de yiyeceklerin lezzetini kaybetmeden, çıtır çıtır pişmesini sağlıyor.

Samsung Mikrodalga Fırınlar özellikleriyle de dikkat çekiyor!
Samsung Mikrodalga fırınların hızlı buz çözme özelliği dondurulmuş gıdaların hızlıca çözülürken doğal tatlarını, dokularını ve taşıdıkları besin değerlerini korumasını sağlıyor. Üstelik üçlü ısıtma teknolojisi sayesinde de yiyeceklerin tüm yüzeyi eşit bir şekilde pişiyor ve ısınıyor.

Fırının üzerinde yer alan LED ekran, pişirme süresini ve kalan zamanı otomatik gösterirken Samsung tarafından özel olarak geliştirilen 10 yıl garantili seramik iç kaplaması, çizilmelere ve paslanmaya karşı yüksek direnciyle, benzerlerine kıyasla fırını 7 kat daha dayanıklı hale getiriyor. Üstelik, bakterilere karşı %99.9 oranında koruma sağlayarak aileniz için kusursuz hijyen sunuyor.

Yeni Samsung GE83X Combi Mikrodalga fırınlar Samsung Yetkili Satıcılarında 318 TL’den satışa sunuluyor.
Samsung Mikrodalga Fırın ile Hazırlanacak Kurutulmuş Domatesli Kayısılı Kuzu Yemeği için;

Malzemeler
200 gr kuşbaşı doğranmış kuzu eti
8 Adet kurutulmuş domates
4 Adet kayısı
8 Adet arpacık soğan
2 diş sarımsak
1 tatlı kaşığı kurutulmuş tarhun
1 tatlı kaşığı tereyağı
1 tatlı kaşığı sirke
1 çorba kaşığı sıvıyağ
1 çay kaşığı karabiber
1 adet defne yaprağı
4 çorba kaşığı su
1 çay kaşığı tuz

Hazırlanışı
Kuru domatesi yarım saat suda beklettikten sonra süzüp küp doğrayın. Kuzu eti, kuru domates, küp doğranmış kayısı, arpacık soğan, dövülmüş sarımsak, tarhun, tereyağı ve sirke, sıvıyağ, karabiber, defne yaprağı ve tuzu mikrodalga fırında kullanıma uygun cam veya porselen bir kapta harmanlayıp 15 dakika dinlendirin. Su ilave edip kabın kapağını kapatın, ya da strech film ile iki üç kat sıkıca sarın.

Samsung mikrodalga fırına yerleştirip 750 watt’ta 10 dakika pişirin. Fırından alıp tüm malzemeyi harmanlayın. Üzeri kapalı olarak 750 watta 10 dakika daha pişirip servis yapın.
Önizleme

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.