Header Ads

Arzum, Ev Kadınlarıyla Buluştu

Tüm kullanıcıların yaşamlarını kolaylaştırmak için yenilikçi ve güvenilir ürünler üreten Arzum, İKSV Tasarım Bienali kapsamında Uluslararası Servis & Lezzet Akademisi’yle (USLA) gerçekleştirdiği workshopla yeni ürünlerini ev kadınları ile bir araya getirip kadınların önerilerini dinledi.

Pratik çözümleriyle hayatı kolaylaştıran Arzum Küçük Ev Aletleri, İKSV Tasarım Bienali’nde gerçekleştirdiği workshopta ev kadınlarıyla ile bir araya geldi. Tasarımları ve yenilikçi ürünleri ile öne çıkan firmanın düzenlediği etkinliğe 20 ev kadını katıldı. Katılımcıların taleplerini ve isteklerini dile getirdikleri etkinlikte, keyifli anlar yaşandı.

USLA’da düzenlenen workshopta konuşma yapan Arzum Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı, Arzum markasının nasıl doğduğu ve günümüzdeki Arzum markasına ilişkin bilgileri paylaştı. Kolbaşı konuşmasında “Şirket olarak üretmenin değil, tüketiciyi dinlemenin önemine inanıyoruz. Sizlerle bir araya gelmemizin ve bu etkinliği düzenlememizin başlıca sebebi sizlerin ihtiyaç ve isteklerinize verdiğimiz değerdir. Arzum ailesi olarak yalnızca talep edilenleri karşılayacak ürünler değil, farklılık yaratacak ve hayatı kolaylaştıracak ürünler tasarlamayı amaçlıyoruz” dedi.

Küçük ev aletlerinde ilklerin öncüsü Arzum, workshop’a katılan kadınlara ürünlerinde yaptığı yenilikler hakkında da çeşitli bilgiler verdi. Katılımcılara yeni ürün geliştirme süreçlerini de anlatan Arzum, kadınların fikirlerini de alıp ürün testi ve tasarım eskizleri çalışmasına da kattı.

Tasarımları ile Arzum ekibine destek veren Endüstriyel Tasarımcı Mete Mordağ’ın da katıldığı atölye çalışmasında Mordağ’ın çizgilerini taşıyan ütü altlığı, çift hazneli termos, demlik silme altlığı gibi inovatif ürünler ev hanımlarının beğenisine sunuldu. Mete Mordağ “Günümüzde endüstriyel tasarımları yalnızca farklılık yaratmak üzerine oturtmak gibi bir lükse sahip değiliz. Bu amaçla yapılan her iş kuşkusuz ziyan olmaktan ve çevreye zarar vermekten öteye gidemiyor. Endüstriyel tasarımın temeli sorunlara ve ihtiyaçlara çözüm yaratırken farklılık yaratmaktır. Biz Arzum için tasarladığımız tüm ürünlerde de bu anlayışa dikkat ediyoruz” şeklinde konuştu.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Önizleme