Header Ads

Kahvaltı satışları 3 katına çıkacak

Reklam

McDonald’s’ın yumurtalı kahvaltı seçenekleri artıyor, kahvaltının toplam ciro içindeki payı 3 katına çıkıyor

McDonald’s Türkiye, kahvaltı menüsüne yumurtalı sucuk başta olmak üzere, peynir, zeytin, salatalık ve domatesten oluşan protein-vitamin dengeli klasik Türk kahvaltı tabağını da ekledi. McDonald’s Türkiye Genel Müdürü Dilek Başarır, “Son dönemde birçok yeniliği birbiri ardına hayata geçiriyoruz ve satışlarımızda kayda değer olumlu gelişmeler elde ediyoruz, yılı yüzde 30’luk büyümeyle kapatacağız. Toplam ciromuzdaki payı yüzde 3 olan kahvaltımızın, Türk damak tadına uygun seçeneklerle birlikte yüzde 9’a çıkmasını hedefliyoruz” dedi.

Mayıs 2008’de Türk tüketicisiyle buluşan ve severek tüketilen McDonald’s kahvaltı menüleri yine yumurtanın başrolde olduğu yeni ürünlerle çeşitlenmeye devam ediyor.
Türkiye’de 200 restoranı ile hizmet veren McDonald’s’ın kahvaltı inisiyatifi sunan 99 restoranında, tüketicilerinin severek tükettiği Yumurtalı McMuffin, Piliç Dilimli McMuffin, Yumurtalı Piliç Dilimli McMuffin, Big Breakfast, Hotcakes, Hash Browns gibi özgün tatlardan oluşan McDonald’s kahvaltı ürünlerine; peynir, zeytin, salatalık ve domatesten oluşan Türk kahvaltı tabağı ve Sucuklu Yumurtalı McMuffin’ı ekledi.

Protein bakımından zengin, Türk tüketicisinin kahvaltı zevkinde ayrıcalıklı bir yeri olan ve çocukların fiziksel gelişiminde önemli yer tutan yumurtanın yine başrolde olduğu McDonald’s kahvaltısı, mevcut kahvaltı menüsünde yumurtalı McMuffin olarak yer alan yumurtayı, bir Türk kahvaltı klasiği olan sucuklu versiyonunu da ekleyerek çeşitlendirdi.

‘Kahvaltının cirodaki payının yüzde 9 olmasını hedefliyoruz’

McDonald’s Türkiye Genel Müdürü Dilek Başarır, “Dünyada 119 ülkede 33 binden fazla restoran ile faaliyet gösteren McDonald’s, doğru, dengeli ve düzenli beslenme konusundaki hassasiyetini yıllardır sürdürüyor. Bu doğrultuda menülerimizi sürekli yeniliyor ve misafirlerimizin talepleri ve yaşam koşullarımızın gerekleri doğrultusunda zenginleştirmeye ve uyarlamaya özen gösteriyoruz. Tüm bu çalışmalar sonucunda satışlarımızda kayda değer olumlu gelişmeler elde ediyoruz. Toplam ciromuzdaki payı yüzde 3 olan kahvaltımızın, Türk damak tadına uygun seçeneklerle birlikte yüzde 9’a çıkmasını ve 2012 yılını ise toplamda yüzde 30’luk bir büyüme ile kapatmayı hedefliyoruz” dedi.

McDonald’s’ın; tüm dünyada tercih edilen, 4 yıldır Türk tüketicisinin de severek tükettiği kahvaltı menüleri yeni ürünlerle genişliyor. Türkiye’de 200 restoranı ile hizmet veren McDonald’s’ın kahvaltı sunan 99 restoranında, tüketicilerinin severek tükettiği Yumurtalı McMuffin, Piliç Dilimli McMuffin, Yumurtalı Piliç Dilimli McMuffin, Big Breakfast, Hotcakes, Hash Browns gibi özgün tatlardan oluşan McDonald’s kahvaltı ürünlerine; Türk kahvaltı tabağı ve Sucuklu Yumurtalı McMuffin eklendi…

Başarır, “McDonald’s’ta kahvaltı servisi 04.30’da başlıyor, 11.00’e kadar devam ediyor. Besin değeri yüksek güzel bir kahvaltıyla güne başlayıp, günü zinde geçirmek için tüm tüketicilerimizi kahvaltıya bekliyoruz” dedi.

‘Kahvaltı olmazsa olmaz’

Uzman Diyetisyen Ayşegül Bahar ise 7’den 70’e herkesin beslenmesinde olmazsa olmaz olan öğünün kahvaltı olduğuna dikkat çekti. Dışarıda kahvaltı yapanlar için McDonald’s’ın kahvaltı menülerinin besin değerleri açısından son derece iyi seçenekler sunduğunu söyleyen Bahar, “Standardize edilmiş ve gıda güvenliği sağlanmış ürünleri ile hem ne yediğinizi biliyorsunuz hem de güne sağlıklı bir kahvaltı ile başlayabiliyorsunuz. Örneğin sadece bir simide eşdeğer kalori içeren McMuffin, içeriğindeki peynir ve yumurta ile karbonhidrat-protein dengesinin olduğu harika bir seçenek” şeklinde konuştu.

Bahar, McDonald’s kahvaltı seçenekleri hem doğru yeterli miktarda kalori hem de protein karbonhidrat dengeli bir beslenme sağladığına dikkat çekti.

‘Sporcu beslenmesinde kahvaltının önemi büyük’

McDonald’s tüm dünyada sporun en büyük destekçilerinin başında geliyor. FIFA ile Dünya Kupası, UEFA ile Avrupa Futbol Şampiyonası’nın destekçisi olan McDonald’s, tüm dünyada olimpiyatların en önde gelen sponsorlarından biri konumunda. 1976 yılında Montreal’da başlayan McDonald’s’ın olimpiyat desteği her yıl artarak devam ediyor. McDonald’s Türkiye’de de Londra’da düzenlenen olimpiyatlara katılan ilk takım olan bayan milli voleybol takımının da sponsoru.

McDonald’s’ın basın toplantısına katılan voleybol genç ve yıldız kız milli takım sporcularının da beslenmelerinde kahvaltının ve kahvaltıda yumurtanın önemli olduğunu belirten Bahar, “Zaten sporcuların kas yapılanması açısından antremanla beraber beslenmenin önemi de göz ardı edilemez. Yumurta vücudu yüzde 100 bioyararlılık sağladığı için kaliteli protein alımı sporcular açısından da çok önemli. Bu noktada McDonald’s kahvaltı menüleri protein karbonhidrat kombinasyonu açısından sporcuların tüketimine de çok uygundur” dedi.

Önizleme

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.