Restoran ve Mekanlar

[Mekan][slideshow]

8 haftada bir şef gibi ustalaşmanın yolu

Türkiye'nin ilk ve tek özel profesyonel aşçılık okulu Mutfak Sanatları Akademisi, yeni yılın ilk ayında workshop ve eğitim programlarına devam ediyor. 

Ocak ayında MSA’da; Giancarlo Talerico ile gerçek İtalyan lezzetlerinin tadına varmak, MSA klasikleri Sushi, Tapas, Etler ve Pişirme Teknikleri eğitimlerinin yanı sıra; çıtır ekmekler, cheesecakeler, tatlı'nın en doğal hali gibi farklı workshop’lara katılmak mümkün. Günlük programların yanı sıra; “Gençler için Profesyonel Mutfağa Hazırlık”, “Mutfakta 8 Hafta” gibi kapsamlı eğitim programları da mutfakseverleri bekliyor.

Milli Eğitim Bakanlığı onayı ve City & Guilds akreditasyonu ile uluslararası profesyonel aşçılık diploması veren Türkiye’nin ilk ve tek aşçılık okulu Mutfak Sanatları Akademisi (MSA), Ocak ayında ilgi çekici workshop ve eğitim programları ile mutfaktan keyif alanlara farklı alternatifler sunuyor.

8 haftada bir şef gibi ustalaşmanın yolu
Temel mutfak bilgilerini öğrenmek isteyenler için 8 haftalık kapsamlı bir eğitim olan “Mutfakta 8 Hafta” ve “Mutfakta 8 Hafta-Pastacılık” programları gerçek bir şef gibi ustalaşma imkanı sunuyor.

Soslar, çorbalar, et çeşitleri ve pişirme teknikleri, tavuk pişirme yöntemleri, party foods, tapas çeşitleri, Uzak Doğu yemekleri, deniz ürünleri seçme, temizleme ve pişirme teknikleri, taze makarna hazırlama eğitimleri verilen; 06 Ocak-24 Şubat tarihleri arasında her Pazar günü 10:00-14:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek “Mutfakta 8 Hafta” programının ücreti 1650 TL.

Kurabiye, tart, kiş, pie, ekmek, kek, pasta, custard ve choux hamuru, çikolata yapımı gibi enfes lezzetlerin yer aldığı; 09 Ocak-27 Şubat tarihleri arasında her Çarşamba günü 19:00-23:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek “Mutfakta 8 Hafta-Pastacılık” programının ücreti ise 1300 TL.

Gençler için Profesyonel Mutfağa Hazırlık
15-17 yaş grubuna yönelik “Gençler için Profesyonel Mutfağa Hazırlık” eğitimi, geleceğine karar verirken aşçılık mesleğini yakından tanımak isteyen gençlere 10 günlük eğitim süresince mutfaktaki yeteneklerini keşfetme fırsatı sunuyor. Soslar, salatalar, pizza, pirinçler ve pişirme teknikleri, taze makarna hamuru yapımı ve sosları, balıklar ve temizleme teknikleri, etler ve pişirme teknikleri, tavuk porsiyonlama, temizleme ve pişirme teknikleri, ekmek çeşitleri ve temel pastacılık başlıklarının yer aldığı; 28 Ocak – 8 Şubat tarihleri arasında hafta içi gerçekleştirilecek bu programın ücreti 1700 TL.

*Bu sitede yazınızı yayınlatmanın en ucuz yöntemi için tıklayın!

Hiç yorum yok:

Ev Aletleri

[Ev Aletleri][stack]

Mutfak Mobilyası

[Mobilya][grids]

Yaşamın İçinden

[Yaşam][btop]