Header Ads

Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri

“Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri”, üçüncü kez Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. 

Hisar, TURQUALITY kapsamında düzenlenen Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri Organizasyonunda, üç ürünü ile “İyi Tasarım Ödülü”nü almaya hak kazandı.

Hisar, endüstriyel tasarımcı Can Yalman’ın tasarladığı TeaLove Çaydanlık, TeaLove Çay Tabak ve Çay Kaşığı ofis gereçleri-aksesuarları kategorisinde, “İyi Tasarım Ödülü”ne layık görüldü. Ayrıca Yasemin Sinem Köselecioğlu ve Burak Akbıyık tasarımı NİOO (Ne İstersen O Olsun) Kahve Fincanı da aynı kategoride “İyi Tasarım Ödülü”nü aldı.

Can Yalman imzasını taşıyan TeaLove Çay Tabağı ve Çay Kaşığı; sıvama pres yöntemiyle üretimi ve asimetrik duruşu ile diğer ürünlerden farklılaştı. Estetik olduğu kadar işlevsel bir ürün olarak da fark yaratan TeaLove Çaydanlık ise kullanımda kapağın düşmesini engelleyen tasarımı ile ilgi çekti.

Yasemin Sinem Köselecioğlu ve Burak Akbıyık tasarımı olan NİOO Kahve Fincanı, kahvenin şeker oranını (sade, az,orta,şekerli), tabağındaki farklı çizgi uzunlukları ile göstererek, tasarımın işlevselliğini ortaya koydu.Önizleme

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.