Header Ads

Özlem Süer tasarımlı üniformaları giyiyorlar

McDonald’s’ın zenginleştirdiği menüleri, daha da modernleşen restoranları ve müzik seçimi ile gerçekleştirdiği dönüşüm Özlem Süer tarafından tasarlanan çalışan üniformaları ile devam ediyor. Bundan böyle 5 bin McDonald’s çalışanı tarafından giyilecek üniformalar, ünlü manken, sunucu Özge Ulusoy’un da yer aldığı bir defileyle tanıtıldı.

McDonald’s bir yandan zenginleşen menüleri ile hızlı servis sektöründe öncülüğünü sürdürürken, bir yandan da modern restoran konseptiyle müşterilerinin kendilerini daha rahat hissedecekleri ortamlar yaratıyor ve yeni müzik uygulaması gibi değişimlerle misafirlerine farklı deneyimler yaşatmaya devam ediyor.

McDonald’s’ın, başlattığı dönüşüm çalışanların kıyafetlerinin yeniden tasarlanması ile devam ediyor. Artık Türkiye’deki 5 bine yakın McDonald’s çalışanı Moda Tasarımcısı Özlem Süer tarafından tasarlanan yepyeni kıyafetleri giyecek.

McDonald’s’ın yeni üniformalarını Özge Ulusoy tanıttı
Özlem Süer tarafından tasarlanan yeni üniformalar, McDonald’s Genel Müdürü Dilek Başarır ve McDonald’s yöneticileri ile seçkin bir davetli kitlesinin bulunduğu, manken Özge Ulusoy’un konuk manken olarak podyuma çıktığı bir defileyle tanıtıldı.

Yeni üniformaların tanıtım gecesi Özlem Süer’in Nişantaşı’nda bulunan modaevinde gerçekleştirilirken, McDonald’s’ın modern ve dinamik kimliğini yansıtarak yorumladığı üniformalar; Zeynep Arkök’ün koreografisiyle ve Lucca’daki performansıyla dikkat çeken ünlü DJ Murat Tokuz’un çok özel mixleriyle misafirlerin beğenisine sunuldu.

Modern, şık ve rahat çizgiler ön planda
Ünlü modacı Özlem Süer, McDonald’s restoran yöneticilerinin ve ekip üyelerinin pantalondan gömleğe, önlükten fulara kadar tüm kıyafetlerini yeniden tasarladı.

Tasarım aşamasında çalışanlarla uzun saatler geçiren ve onların görüşlerini alarak bir ilke imza atan Özlem Süer, kıyafetlerde McDonald’s’ın yenilenen restoranlarında gözlemlenen modern, şık, dinamik, genç ve rahat çizgileri ön plana çıkardı.

McDonald’s Genel Müdürü Dilek Başarır, “McDonald’s restoranlarındaki yeni mimari konseptimiz, yenilenen müziğimiz, zenginleşen menülerimiz ve geçtiğimiz ay Türkiye’de uygulamasına başladığımız McD Cafe’lerin yanısıra McDonald’s’ın modern ve dinamik kimliğini tamamlayan yeni çalışan üniformalarımız da dönüşüme katkıda bulunuyor” dedi.

Özlem Süer’in restoran yöneticilerinin ve ekip üyelerinin gömleklerinden pantolonlarına, önlüklerinden, fularlarına kadar tüm kıyafetlerini yeniden tasarladığını ifade eden Başarır, “Özlem Süer, tasarım aşamasında restoranlarımızda arkadaşlarımızla uzun saatler geçirdi, onların görüşlerini alarak bir ilke imza attı. Restoran çalışanlarımız için özel olarak tasarlanan yeni kıyafetlerin öncelikle fonksiyonel olmasını ve genel konseptimizi yansıtmasını amaçladık” şeklinde konuştu.

Kıyafetlerde McDonald’s’ın yenilenen restoranlarında gözlemlenen modern, şık, dinamik, genç ve rahat çizgilerin ön plana çıkarıldığını söyleyen Başarır, yeni kıyafetlerin de yardımı ile restoranların beş duyunun tümüne hitap etmeye ve restoranların her zaman ailelerin her yaştan üyeleri ile gelebilecekleri mekânlar olmaya devam edeceğini belirtti.

McDonald’s’ın canlı, dinamik çizgisine uygun üniformalar…
Özlem Süer ise “Deneyim tasarımcılığı alanında yol alırken, bizi heyecanlandıran, kullanıcı olarak LOVEMARK’ımız olan isimlerle birliktelikler yaratmaya özen gösteriyoruz. Bu noktada McDonald’s, kendini yenileme, özüne sadık kalma, değerlerine sahip çıkma, bulunduğu bölgeye uyum sağlama, algılarını her an açık tutma ve her daim genç- dinamik, yeni nesil ve eski kuşaklarla uyum içinde bir birliktelik yakalaması ile keyifle tüketicisi ve takipçisi olduğumuz bir marka… “ dedi.

McDonald’s’ın canlı, dinamik, yenilenmiş ve bir yaşam stili olmayı başarmış duruşuna özel olarak çalışan kıyafetlerini tasarladığına dikkat çeken Süer, “McDonald’s bizim için çok renkli bir deneyim oldu. İlhamını renklerin gücünden ve hayatı kutlama tadında yaşamak mottosundan alan, fonksiyonel, rahat, stil ve tavır sahibi bir koleksiyon oluşturduk… Street style’a tasarımcı dokunuşları katarak; giyen personele kendilerini rahat ve özel hissetmelerini sağlamaya çalışırken bir diğer yandan da restoran müşterilerine, moda ve stil odaklı bir görüntü sunmak istedik…” dedi.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Önizleme