Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Classic Header

{fbt_classic_header}

Son haberlerimiz:

latest

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ödül verdi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sunar Grup’a reel ekonomiye katkısından dolayı ödül verdi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla ge...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sunar Grup’a reel ekonomiye katkısından dolayı ödül verdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşen, "Hakkaniyet Hattı" konseptiyle düzenlenen ASKON 8. Olağan Genel Kurulu'nda Sunar Grup CEO’su Hüseyin Çomu, Başbakan’ın elinden ödül aldı.

Ülkemizin değişik bölgelerinde yaşayan ve iş hayatının içerisinde yoğrulan 17 kişilik bir heyetle bundan 10 yıl önce, aynı endişeleri ve aynı heyecanları duyan kişiler tarafından kurulan ASKON (Anadolu Aslanları İşadamları Derneği’nin) 8. Olağan Genel Kurulu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşti.

Genel Kurul'daki konuşmaların ardından, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, 12. yüzyılda yaşayan ve yüksek teknoloji tasarımı sunan Ebu'l İz İbni İsmail İbni Rezzaz El Cezeri'nin Otomat Çizimleri örneklerinden oluşan bir albüm hediye edildi. Daha sonra Başbakan Erdoğan, ASKON İletişim Ödülleri ile Reel Ekonomiye Katkı Ödüllerini sahiplerine takdim etti. Sunar Grup adına grubun CEO’su Hüseyin ÇOMU Başbakan Erdoğan’ın elinden Reel Ekonomiye Katkı ödülünü aldı.

Sunar Grup şirketlerinden Elita Gıda, 2011 yılı verilerine göre hazırlanan İSO 500 listesinde bir önceki yıla kıyasla 248 basamak birden atlayarak 223. sırada yerini aldı ve tüm sektörlerde en hızlı yükselen ikinci, gıda sektöründe ise en hızlı yükselen şirket oldu.

Elita Gıda, mısır yağının yanı sıra ayçiçeği, soya, kanola, fındık ve zeytinyağı ve ev dışı tüketime yönelik endüstriyel margarin üretimi ve satışı da gerçekleştirmektedir. Türkiye'de tarladan sofraya mısır yağı üretebilen tek entegre tesis olan Elita Gıda, ayrıca Türkiye bitkisel margarin pazarında daha kaliteli ürün, ve daha iyi hizmet sunma anlayışıyla bu pazarın da %10’unu almayı hedeflemektedir.

Elita Gıda’nın etkili iletişim tanıtım ve yurtdışı pazarlama stratejileri kapsamında ihracat yapılan ülke sayısını ve marka bilinirliğini artırmak için yaptığı çalışmalar da tüm hızıyla devam etmektedir. 2013 yılında Türkiye ayçiçeği yağı ihracatının yüzde 10'unu, mısırın ise yüzde 40'ını yapmayı hedefleyen Elita Gıda, 2012 yılında 65 ülkeye ihracat gerçekleştirdi.

Önizle

Hiç yorum yok