Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Classic Header

{fbt_classic_header}

Son haberlerimiz:

latest

Dünya lezzetlerinin buluştuğu mekan

Mimarisi ünlü mimar Han Tümertekin tarafından yapılan ve menüsünde dünya mutfağının en seçkin lezzetlerine yer veren Ca’d’Oro  pekçok farklı...

Mimarisi ünlü mimar Han Tümertekin tarafından yapılan ve menüsünde dünya mutfağının en seçkin lezzetlerine yer veren Ca’d’Oro  pekçok farklı yemek, sanat ve lezzeti birarada isteyenleri bekliyor.

İstanbul Doors Group’un Garanti Bankası’nın kültür kurumu SALT Galata’daki restoranı Ca’d’Oro’nun menüsü baştan sona yenilendi.

Mimarisi ünlü mimar Han Tümertekin tarafından yapılan ve menüsünde dünya mutfağının en seçkin lezzetlerine yer veren Ca’d’Oro’nun yeni şefi Beril Şanal tarafından yenilenen menüsünde, rakı balık çorbası’ndan uykuluk’a, ördek rilette’den su kabaklı isli firik risotto’ya kadar pekçok farklı yemek, sanat ve lezzeti birarada isteyenleri bekliyor.

Yeme içme ve eğlence sektöründe yarattığı başarılı marka ve konseptlerle konuklarına yeni kapılar ve yaşam tarzları sunan İstanbul Doors Group’un SALT Galata’nın giriş katında cafe ve girişin bir üst katında restoran olarak hizmet veren markası Ca’d’Oro’nun menüsü baştan sona yenilendi. Mimarisi SALT Galata’nın yeniden işlevlendirme çalışmalarını da yürüten Ağa Han ödüllü mimar Han Tümertekin tarafından yapılan Ca’d’Oro, yeni şefi Beril Şanal tarafından yenilenen menüsünde, konuklarına dünya mutfağından seçkin lezzetler sunmaya devam ediyor.

Ca’d’Oro’nun yenilenen menüsünde kuzu incik, dana kaburga, dana pirzola ve ördek konfit, maltagliati ve tortellini, uykuluk gibi klasik tatların yanında ördek rilette, crostini trio, rakı balık çorbası, su kabaklı isli frik risotto, pancar tartar gibi alışılmadık tatlar da yer alıyor.

Zengin Kahvaltı ve Brunch Menüsü
SALT Galata’nın içinde modern ve minimal iç alanlar yaratılarak tasarlanan Ca’d’Oro, restoran ve cafe kısmından oluşuyor. Mekanın restoran kısmının açık ve kapalı alanı 150 kişi, cafe kısmı ise 55 kişi ağırlıyor. Cafe alanının mimari açıdan daha rahat bir stilde tasarlandığı Ca’d’Oro’da hafta içi kahvaltı, hafta sonları ise zengin seçenekleriyle dikkat çeken brunch servisinde french toast, eggs benedict ve pancake’ler ön plana çıkıyor. Mekanın Haliç manzarasına hakim şık barında ön plana çıkan kokteyllerden bazıları ise mandarin cosmopolitan, pomegranate margarita, mixed berry caipirinha, prince island tea, apple mojito, apple martini ve metropolitan.

Ca’d’Oro’nun cafe bölümü sanatçı Hüseyin Bahri Alptekin’in kişisel kitaplığına ev sahipliği yapıyor.

Pazartesi günleri kapalı olan Ca’d’Oro, haftanın diğer günlerinde cafe bölümünde 10:00 - 02:00, restoranında 12:00-02:00 saatleri arasında hizmet veriyor. Ca’d’Oro’nun restoran bölümünün pazar günleri için açılış ve kapanış saati ise 10:00-01:00

Önizle

Hiç yorum yok