Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Classic Header

{fbt_classic_header}

Son haberlerimiz:

latest

Farklı mutfakları deneyimleme fırsatı

Yeme içme sektörüne uzman eleman yetiştirmek amacıyla Bomonti’de 3 bin m² alana kurulan Doors Akademi’nin Şubat ayı programında, pek çok far...

Yeme içme sektörüne uzman eleman yetiştirmek amacıyla Bomonti’de 3 bin m² alana kurulan Doors Akademi’nin Şubat ayı programında, pek çok farklı ve eğlenceli workshop, amatör mutfak tutkunlarını bekliyor. 

Doors Akademi’nin alanında uzman eğitmenleri tarafından Arçelik sponsorluğunda verilecek derslerde, temel ekmek yapımından İtalyan mutfağına, ‘kilo verdiren mutfak’tan Sevgililer Günü için özel hazırlanan ‘Sevgilim Senin İçin Pişirdim’le romantik lezzetlere kadar farklı ilgi alanları için farklı seçenekler yer alıyor. Siz de yemek yapmaktan keyif alıyor ve değişik mutfakları tecrübe etmek istiyorsanız Doors Akademi’nin Şubat programını sakın kaçırmayın.

Yeme içme sektörüne kalıcı ve yenilikçi projeler kazandıran ve çalışmalarının sonucunda değer yaratmayı ilke edinen İstanbul Doors Group’un sektöre değer katacak yeni projesi Doors Akademi, yılda bin 200 profesyonel öğrenci, 2 binin üzerinde amatör mutfak tutkunu ve 100’ün üzerinde kurumsal müşteriye eğitim verecek. İstanbul Doors Group’un sektördeki 20 yılı ve yetiştirdiği sayısız elemandan gelen tecrübesini aktardığı Doors Akademi, sektörünün ihtiyacı olan uzmanlığı, uluslararası standartlarda eğitim ve yeniliklerle sağlayan lider kuruluş olmayı amaçlıyor.

Yeme içme sektörüne kalifiye eleman yetiştirmek amacıyla, Arçelik’in ana sponsorluğuyla hayata geçirilen Doors Akademi; profesyoneller ve amatörler için verdiği eğitimlerle Türkiye’de yiyecek ve içecek sektörünün ihtiyacı olan uzmanlığı, uluslararası standartlarda eğitim ve yeniliklerle sağlayan lider kuruluş olmayı amaçlıyor. Öztiryakiler, Doluca ve İlly’nin katkılarıyla eğitim hayatına başlayan Doors Akademi’nin amatörler için hazırladığı Şubat programı, yemek yapmaya ilgi duyan herkesin aradığını bulabileceği farklı eğitimler sunuyor.

Sevgililer Günü’nde romantik sofralar için
Doors Akademi Sevgililer Günü’nde çiftlerin kalbine giden yolun midelerinden geçtiğini unutmadı ve 14 Şubat’a özel bir workshop hazırladı. Çiftlerin birlikte katılacakları ‘Sevgilim Senin İçin Pişirdim’ workshop’unda hem partnerinizle birlikte yemek pişirmenin eğlenceli yanını keşfedecek, hem de yaptığınız birbirinden lezzetli yemeklerle hazırladığınız sofrada, asla unutamayacağınız bir Sevgililer Günü yaşayacaksınız.
Doors Akademi’nin alanında uzman eğitim kadrosu tarafından verilecek eğitimler ve tarihleri ise şöyle: 1 Şubat Cuma/Temel Ekmek Yapımı, ücret 120 TL. 2 Şubat Cumartesi/Tapas Party, ücret 130 TL. 6 Şubat Çarşamba/ Tatilde Çocuklar Mutfakta, ücret 90 TL. 8 Şubat Cuma/ Tatilde Çocuklar Mutfakta, ücret 90 TL. 11 Şubat Pazartesi/İtalyan Mutfağı 1 ücret 140 TL. 12 Şubat Salı/Kilo Verdiren Mutfak, ücret 120 TL. 14 Şubat Perşembe/ Sevgilim Senin İçin Pişirdim, ücret 150 TL. 15 Şubat Cuma/Temel Ekmek Yapımı, ücret 120 TL.16 Şubat Cumartesi/Temel Pastacılığa giriş, ücret 120 TL. 18 Şubat Pazartesi/İş Çıkışı Gurme Sağlıklı Sofralar, ücret 120 TL. 20 Şubat Çarşamba, İtalyan Mutfağı 2, ücret 140 TL. 21 Şubat Perşembe/Kış Meyveleri, ücret 120 TL. 22 Şubat Cuma/ Beş Yıldızlı Ev Kahvaltısı, ücret 120 TL. 23 Şubat Cumartesi/İtalyan Mutfağı 3, ücret 140 TL.

Amatörler için farklı mutfakları deneyimleme fırsatı
İstanbul Doors Group’a ait restoranlarda görev yapan dünyaca başarılı yerli ve yabancı şefler eğitimlere konuk şef olarak katılacağı profesyonel meslek eğitim programlarının yanı sıra başlangıç ve ileri seviyedeki meraklı mutfak tutkunlarına gündüz, akşam ve hafta sonu programları sunan Doors Akademi, farklı konularda kendini geliştirmek isteyenlere alanında uzman isimlerle Doors Akademi’de farklı mutfakları deneyimleme imkanı da sunuyor.-

Doors Akademi’de Arçelik’in ana sponsorluğunda verilecek amatör eğitimler; İtalyan Mutfağı, Yerel Türk Mutfağı, Uzakdoğu Mutfağı, Ortadoğu Mutfağı, Diyet Menüleri ve Sağlıklı Beslenme Eğitimleri, Ekmek Eğitimleri, Pasta ve Çikolata Kursları, Parti ve Davet Menüleri, Kişi ve Gruplara Özel Yemek Eğitimleri, Amatör Bar Eğitimleri, Yemek - Şarap Workshopları ve Yarının Büyüklerine Eğitimler konu başlıklarında meraklıları ile buluşacak.

Sektördeki diğer eğitim kurumlarından farklı olarak eğitim modellemesi yüzde 40 okul (yüzde 70 pratik ve yüzde 30 teori) yüzde 60 işyeri uygulaması şeklinde kurgulanan Doors Akademi’de ilk etapta üç ana dalda verilecek olan profesyonel eğitim programları teori, mutfak ve uygulama eğitimi olarak üç bölümden oluşan profesyonel eğitim programları pişirme sanatının tüm inceliklerini öğretecek. Profesyonel aşçılık, profesyonel pasta ve ekmekçilik, servis elemanı eğitimi dallarında mutfak profesyonelleri yetiştirecek Doors Akademi, uluslararası temel teknikler ile beceri geliştirmeye ve damak tadı kavramını yerleştirmeye yönelik kapsamlı eğitim alan öğrencilere, uygulama eğitimlerinde zamana karşı hız ve ekip çalışması gibi konularda da pratik yapma imkanı da sunuyor.

Önizle

Hiç yorum yok