Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Classic Header

{fbt_classic_header}

Son haberlerimiz:

latest

Mutfakta geçirilen zamanı azaltın

Kadınların yoğun iş temposunun yemek alışkanlıklarını değiştirdiği noktasından yola çıkan Linfa Gıda, hayatı kolaylaştıran pratik ürünler ür...

Kadınların yoğun iş temposunun yemek alışkanlıklarını değiştirdiği noktasından yola çıkan Linfa Gıda, hayatı kolaylaştıran pratik ürünler üretmeye başladı. 

Linfa Gıda, öncelikle mutfakta geçirilen zamanı azaltacak pratik bir ürüne imza attı; sarımsak püresi…

Linfa markalı sarımsak püresi, 50 gramlık pratik kullanımlı ambalajlarda yerel ve ulusal market zincirlerinde satışa sunuldu. 2010 yılından bu yana İzmir’de faaliyet gösteren Linfa Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Şeyhmus Yüksekkaya, sarımsak püresinin sadece büyük şehirlerde değil, tüm Türkiye’de büyük ilgi gördüğünü söyledi.

Uzun yıllara dayanan akademik çalışmalar ve Ar-Ge faaliyetleri ile bu ürünü piyasaya sunduklarını belirten Şeyhmus Yüksekkaya; “Türk mutfağının çeşni ve aroma verici maddesi olan sarımsağın pratik ve hazır olarak sunulması, ürüne olan talebi artırıyor.

Yüzde 100 yerli sarımsak kullanarak üretim yapıyoruz. Önce sarımsaklar makinelerde soyuluyor, ayıklanıp yıkandıktan sonra özel yöntemlerle püre haline getiriliyor. Makinede ambalajlanarak tüketiciye ulaşmaya hazır hale geliyor. Şu anda Migros, Tansaş, Carrefour, Metro, Macro Center, Diasa gibi büyük marketlerin raflarında bulunuyoruz” dedi.

Önizle

Hiç yorum yok