Header Ads

Pazar kahvaltılarının vazgeçilmez adresi

Bir pazar sabahı nefis yiyecekleri tadarken bir yandan da orman havası solumak ve doğayla başbaşa kalmak isteyenler bekleniyor. 

Urza’da şömine ateşinin kenarında her Pazar 10.00 – 13.00 saatleri arasında yapılan kahvaltının fiyatı 35 lira

Urza, Pazar günü geç yapılan ve saatler süren hafta sonu kahvaltılarına keyif katıyor. İstinye Avcılık ve Atıcılık Kulübü’nün içerisinde yer alan Urza, şehrin merkezinde fakat doğayla baş başa kalarak kendini yenilemek isteyenler için sağlıklı bir kahvaltı sunuyor. Urza’da şömine ateşinin tatlı sıcaklığında her Pazar 10.00 ve 13.00 saatleri arasında yapılan uzun Pazar kahvaltılarının fiyatı 35 lira. Urza’da 5-12 yaş arası tüm çocuklara yüzde 50 indirim uygulanırken, 5 yaşına kadar olan çocuklardan her hangi bir ücret alınmıyor. Urza’nın kış bahçesi 20-25 kişilik gruplara özel olarak kapatılabiliyor.

Urza’nın zengin kahvaltı mönüsünde adeta yok yok. Özel fırınında pişen zeytinli, kepekli, sade ekmek çeşitlerinin yanı sıra sade ve peynirli poğaça yine sade ve zeytinli açma Urza’ya gelenleri bekliyor. Siyah ve yeşil zeytin ile birbirinden güzel reçeller, beyaz peynir, kaşar, dil ve tulum peyniri haftanın yorgunluğunu sevdikleriyle atmayı planlayanlar için hazırlandı.

İsteyene börek isteyene bal-kaymak

Pazar kahvaltılarının olmazsa olmazı bal-kaymak-tereyağı, corn flakes ve mussli çeşitleri ile salam ve jambon çeşitleri değişik lezzetler tatmayı sevenler için düşünüldü. Yine ıspanaklı, mantarlı ve sebzeli krep, peynirli tepsi böreği hamur işinden vazgeçemeyenlere hitap ediyor.. Urza’da çay, filtre kahve ve meyve suları ile zenginleşen brunch keyfi limonlu ve çikolatalı kekler ve mevsim meyveleri ile son buluyor.


Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Önizleme