Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son haberlerimiz:

latest

Japon Gıda Devi Ajinomoto, Türk Pazarına giriş yaptı !!

Japon oyuncu Ayumi Takano ile ziyaretçilere yönelik sunumlar gerçekleştirdi Ayumi Takano (Japon Oyuncu) Anfaş Gıda Fuarı’nda umami'l...

Japon oyuncu Ayumi Takano ile
ziyaretçilere yönelik sunumlar gerçekleştirdi
Ayumi Takano (Japon Oyuncu) Anfaş Gıda Fuarı’nda umami'li lezzetlerin sunumunu yaptı!

Dünyanın gıda ve baharat devi, Japonya'nın 1 numaralı gıda firması Ajinomoto Türkiye pazarına giriş yaptı.

Antalya’da, 20 -23 Şubat tarihleri arasında organize edilen ANFAŞ 20.Uluslararası Gıda İhtisas Fuarı'nda ürünlerini tanıtan firma, lezzet avcılarını Ajinomoto markalı “Umami çeşnisi” ile tanıştırdı.

Besinlerin benimsenmesindeki önemli öğeler, temel tatlar adı verilen, "tatlı" "ekşi", "tuzlu" ,"acı" ve "umami"dir. Temel tat, öteki tatların kombinasyonuyla oluşturulamayacak, bağımsız bir tattır. 1908'de Japon bilim adamı Dr. Kikunae Ikeda tarafından keşfedilen Umami dünya gastromoni çevrelerinde 5.tat olarak yerini aldı.

Günümüzde artık, tatlı, acı, ekşi ve tuzlunun yanı sıra beşinci temel tat olarak kabul ediliyor.

1909 yılından bu yana faaliyet gösteren asırlık firma Ajinomoto, "Gıda”, “Sağlık” ve “Yaşam” için, daha iyi bir hayata hizmet etme vizyonu ile dünya çapında üretim yapıyor.

Ajinomoto Türkiye Genel Müdürü Mr. Yasuhiro Fujikatsu; 104 yıllık tarihi, Dünya üzerinde 103 fabrika ve 1700’den fazla AR-GE çalışanı ile 130 ülkede faaliyet gösterdiklerini, Türkiye pazarına çok önem verdiklerini ve önümüzdeki süreçte yeni büyüme hedeflerinde değindi.

Ajinomoto, Antalya’daki fuarda, Türkiye’de yaşayan ve çok sevilen Japon oyuncu Ayumi Takano ile ziyaretçilere yönelik sunumlar gerçekleştirdi. Büyük ilgi gören sunumlarda standı ziyaret edenler, Ayumi’nin hazırladığı Türk yemeklerini Ajinomoto Umami Çeşnisi ile test etme imkanı buldu.

En temel etkisi bir yemeğin tadını dengeleyerek bütünleştirmesi olan umami çeşnisi çok sayıda gıdanın lezzetini arttırıyor. FDA onaylı bir ürün olan Ajinomoto Umami, glutamat olarak bilinen, glutamik asit tuzlarının kolaylıkla iyonize olarak aldığı karakteristik bir tat ve mevcut tatların yoğunluğunu ve dolayısıyla lezzetini artırıyor. Bu nedenle de Japon mutfağının yanı sıra diğer ülke mutfakları tarafından da tercih ediliyor.

DÜNYADA AJINOMOTO:
1909 yılından beri, 104 yıllık bir tarihe sahip olan Ajinomoto, Dünya üzerinde 103 fabrika ve 1700’den fazla AR-GE çalışanı ile 130 ülkede faaliyet göstermekte ve Gıda”, “Sağlık” ve “Yaşam” için çalışarak yarınlar için daha iyi bir hayata hizmet etme vizyonu ile dünya çapında üretim yapmaktadır.

AJINOMOTO İSTANBUL HAKKINDA:
2011 yılı Temmuz ayında resmi olarak Türkiye'de gelen AJINOMOTO İSTANBUL GIDA ŞATIŞI LTD. ŞTİ şu anda çeşni gibi gıdaların satış aktivitelerini yaparak hizmet sunmaktadır. Ajinomoto Grubu'nun eşsiz teknolojisi ile geliştirilen lezzetli gıda ürünlerini sunarak, Türk yemek kültürünün zenginleştirilmesine katkıda bulunmaktadır.

Önizle

Hiç yorum yok