Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son haberlerimiz:

latest

Ünlü Şef Rudolph van Veen 5Mart’ta İstanbul’da

Türkiye’nin 24 saat yayın yapan ilk yemek kanalı 24Kitchen ile lüks mutfak aletleri sektörünün önemli markası Gaggenau arasında yapılan iş b...

Türkiye’nin 24 saat yayın yapan ilk yemek kanalı 24Kitchen ile lüks mutfak aletleri sektörünün önemli markası Gaggenau arasında yapılan iş birliği kapsamında dünyaca ünlü şef Rudolf van Veen İstanbul’a geliyor.

Tüm dünyada mutfak teknolojisinde uzman marka olarak bilinen Gaggenau ile Fox International Channels tarafından yayına alınan yeni yemek kanalı 24Kitchen arasında yapılan uzun soluklu iş birliği kapsamında dünyaca ünlü şef Rudolf van Veen Türkiye’ye geliyor. D-Smart 53. kanal ve Teledünya 13. kanalda yayınlanan 24Kitchen’daki “Rudolph’un Fırını”, “Lezzet Yolculuğu” ve “Hayatın Tadı” adlı programlarıyla ilgi çeken Amsterdam asıllı başarılı şef, Gaggenau ürünlerini kullanarak Türkiye’ye özel bir yemek şovu sergileyecek. Özellikle hamur işleri, kekler ve pastalar konusunda uzman olan Master Şef Rudolf van Veen, 5 Mart’ta Türkiye’yi ziyaret edecek.

Çok genç yaşta Master Şef unvanına kavuşan yetenekli, yaratıcı ve başarılı bir üstat
Rudolph van Veen (1967) çok genç yaşlarından beri hep bir aşçı olmak istediğini biliyordu. 1985 yılında The Culinaire School van Breda’dan sınıf birincisi olarak mezun oldu ve o anda ileride bir Master Şef olmayı kafasına koydu. Diğer ülkeler arasından İsviçre’de Master Şef Cas Spijkers ile çalışarak Huize van Wely’de hamur işleri üzerinde uzmanlaştı. 27 yaşındayken Hollanda’da bir şefin alabileceği en yüksek unvan olan SVH Meesterkok (Master Şef) unvanını aldı.

Okul zamanlarında yapılan ulusal ve uluslararası aşçılık yarışmaları, kendini aşmak ve diğerlerini geçebilmek adına Rudolph için zorlu sınavlardı. Rudolph Hollanda’da düzenlenen Zilveren Koksmuts-wedstrijden (Silver Chef’s Hat Contest) adlı yarışmada tam dört kez birincilik ödülü ve bunun yanı sıra Hollandalı şefler takımının bir parçası olarak Frankfurt, Sidney, Londra ve Singapur‘da da birçok madalya kazandı.

Rudolph, 1999’da kendisi gibi hamur işleriyle uğraşan dört arkadaşıyla beraber Hollanda Hamur işi Takımı'nı (The Dutch Pastry Team) kurdu. Bu takım, hamur işi dalını ulusal ve uluslararası organizasyonlarda destekliyor ve bu dalda yeni gelişmeler yaratmak amacıyla bir test laboratuarı görevi görüyor. Takım, yeni yetenekleri teşvik etmek amacıyla her sene hırslı ve istekli aşçılar için yapılan ve profesyonel bir yarışma olan Dutch Pastry Award’ı düzenliyor. Rudolph, Beavercreek, Las Vegas ve Phoenix gibi şehirlerde çok tutulan ve her sene düzenlenen ABD Aşçılık Yarışması’nın (USA Pastry Championships) 2000 yılından beri daimi jüri üyesi. Bunlara ek olarak, Cape Town ve Kahire gibi yerlerdeki festivallerde sıkça yemek yapıyor.

Rudolph uzun yıllardır televizyonda da program yapıyor. 2000 yılından bu yana kendisinin gurur kaynağı olduğu Carlo&Irene ekibiyle yaptığı “Life&Cooking” adlı programla popülaritesi de gittikçe artıyor. “Hayatın Tadı” (Taste of Life: Basics) ve “Lezzet Yolculuğu” (Taste of Life: Travel) gibi televizyon programlarıyla Rudolph, Hollanda’nın en çok tanınan televizyon şeflerinden biri.

2011 yılında Rudolph, Bus Stop Bakery adında heyecan dolu yeni bir projeyi başlattı. Bus Stop Bakery, içi özel cupcake’lerle ve clubcake’lerle dolu, tüm Hollanda’yı gezen pembe bir otobüs olan seyyar bir fırın. The Bus Stop Bakery’den elde edilen gelirin %10’u, üç tane Hollanda hayır kurumuna bağışlandı. The Bus Stop Bakery’de kullanılan tarifler ve cupcake’ler ile clubcake’lerin tasarımları Rudolph’un sorumluluğunda.

Rudolph, 24Kitchen’daki birçok programdan sorumlu. “De Makkelijke Maaltijd” (The Easy Meal) adlı programda Rudolph her gün izleyicileri bütçeye uygun ve kolay hazırlanabilen yemeklerle buluşturuyor. Rudolph, bu programda her Hollandalı’nın sağlıklı ve lezzetli yemekleri keyifle hazırlayabileceğini ilham verici tarzıyla gösteriyor ve bunu yapmayı sağlayan en temel kuralları açıklıyor. Hamur işlerini en sevdiği program olan “Rudolph’s Bakery”de pişiriyor. Bu yepyeni programda hamur işi uzmanı şef, bilgi ve tutkusunu tatlı ve içten hamur işi tarifleriyle paylaşıyor. Ekmek de olsa kek de olsa Rudolph, nasıl güzel ve ağız sulandırıcı tatlar ortaya çıkaracağını çok iyi biliyor. “Hayatın Tadı”nda Rudolph sağlıklı ve harika tariflerini hazırlamak için Hollanda’nın en iyi malzemelerini araştırıyor. Ve “Lezzet Yolculuğu”nda ise tüm aşçılık harikalarını keşfetmek üzere dünyayı geziyor.

Önizle

Hiç yorum yok