Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son haberlerimiz:

latest

Yudum Zeytinyağı, Ümit Ünal tasarımlı yeni şişesinde

Yudum Zeytinyağı, Ümit Ünal tasarımlı yeni şişesinde  “Yemeğine gençlik kat” sloganıyla hafif tadı ve gurme lezzetiyle sofralarımızda ye...

Yudum Zeytinyağı, Ümit Ünal tasarımlı yeni şişesinde 
“Yemeğine gençlik kat” sloganıyla hafif tadı ve gurme lezzetiyle sofralarımızda yer alan Yudum Zeytinyağı, ünlü moda tasarımcısı Ümit Ünal’ın tasarladığı sınırlı sayıda şişedeki özel ürününü tüketicisiyle buluşturdu. 

Keramik ve toprağın dokusunu cama aktaran yeni şişesiyle “Yudum Özel Üretim Zeytinyağı”, olası en ince ağızlık formuyla zeytinyağı sevenlerin beğenisine sunuldu. Yudum Zeytinyağı’nın yenilikçi yaklaşımıyla ortaya çıkan yeni şişesi, zeytinyağına farklı bir estetik kazandırmış oldu. Doğallığı, tadı ve kokusuyla olduğu kadar şişesiyle de fark yaratan Yudum Zeytinyağı’nın bu özel şişesindeki zeytinyağı da Ayvalık’ta tek bir bahçeden toplanarak özel olarak üretildi.

Yudum Zeytinyağı’nın yeni Ümit Ünal tasarımlı şişesinin tanıtımı için 29 Ocak 2013 tarihinde bir basın lansmanı gerçekleştirildi. Toplantıya Yudum Gıda Genel Müdürü Emin Birsel ve moda tasarımcısı Ümit Ünal katıldı. Emin Birsel, lansman toplantısında yaptığı açılış konuşmasında Yudum Zeytinyağı’nın yeni tasarımlı şişesi ile rakiplerinden farklılaşan yüzünü ortaya koymak istediklerini vurgulayarak, “Yudum’un yenilikçi yaklaşımı ile Ümit Ünal’ın keramik ve toprağın dokusunu cama aktardığı yeni şişesi Yudum Özel Üretim Zeytinyağı’nda buluştu. Bu yeni tasarım şişemiz sınırlı sayıda üretilmiş olup, sınırlı sayıda satış noktasında zeytinyağı sevenlerin beğenisine sunulacak” dedi. Birsel, sözlerine şöyle devam etti:

“27 yıldır kalitesiyle mutfakların vazgeçilmez markası olan Yudum ile, yaklaşık 2 yıldır Yudum Zeytinyağı’nı tüketicilerimizle buluşturuyoruz. Tat, aroma ve koku bakımından uzman tadımcılar tarafından test edilerek üretilen Yudum Zeytinyağı, natürel sızma, natürel ege sızma, soğuk sıkma ve riviera çeşitleri ile yemeklere, kahvaltılara ve salatalara hem lezzet hem de sağlık katmaya devam ediyor.”

Ümit Ünal tasarımlı yeni şişe çalışmalarından
Yudum Gıda olarak her daim tüketiciye sağlayabilecekleri yeni faydalar üzerinde çalıştıklarını söyleyen Birsel, “Kalitemizden ödün vermeden, tüketicilerimizin beklentilerini göz önünde bulundurarak hep daha iyi ve daha farklı olanın peşindeyiz. Bu konuda çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Aydınlık çağın yeni “Form”u...
“Yudum Özel Üretim Zeytinyağı” projesiyle hayata geçen şişe tasarımının yaratıcısı moda tasarımcısı Ümit Ünal, projenin kendisini çok heyecanlandırdığını belirterek, “Ayvalık’a gittim, zeytinyağının tüm üretim aşamalarını inceledim. Yudum zeytinyağı şişe tasarımı, benim için şişe tasarımından daha fazla bir anlatım, bir hatırlatma… Herşey doğadan... Şişeyi tasarlarken; arkeoloji eğitimim, arkaik dönem, cam ve şişe formlarının insan hayatındaki evreleri bu projeyle yeniden canlandı bende... El işçiliğinin en özel çalışmasıyla cam atölyesinde hazırlanan şişeler bu yüzden sınırlı sayıda olacak” dedi.

Değişen ve gelişen yaşam kültürü, paylaşımların mutfağa, lezzetlere değdiği bir dönemde, yeni nesil bir form yaratmak istediğini belirten ünlü moda tasarımcısı Ünal, en ince ağızlık formatıyla ilk olan şişeyle ilgili olarak şunları söyledi: “En ham haliyle beyaz kum hissini veren bir seramik. Cam, zeytin yeşili tonlarında ve beyaz mat seramik üstündeki tüm yazılar yine zeytin yeşili... Şişenin en orjinal ve zor yanı ise ince uzun bir ağızlığa sahip olması. Tasarımın gerçekleşme sürecinde bizi en zorlayan evre buydu. Tabii tasarımın olmazsa olmazıydı çünkü kullanım sırasında bu ince uzun ağızlık yeni bir estetik ve ritim sergileyecek.”

Ümit Ünal tasarımlı yeni şişe
Üstün lezzetler dönemi yaşadığımıza dikkat çeken Ünal, “Yeni aydınlık çağın yeni formu bu” diyor ve ekliyor: “Şişenin kutu tasarımı da tasarımın başka bir parçası ve aynı zamanda tamamlayıcı nitelikte oldu. Şişe ve kutu birbirlerini tamamlayan formdalar.”

Yemeğine gençlik kat
27 yıldır kalitesiyle mutfakların vazgeçilmez markası olan Yudum, sıcak-soğuk tüm yemekleri, salata ve kahvaltıları eşsiz bir ziyafete çeviriyor. Yudum Zeytinyağı ağızda hafif ve yumuşak bir tat bırakan mükemmel lezzeti ve hafif aromasıyla öne çıkıyor. Türkiye’nin lider sıvıyağ üreticisi Yudum Gıda, uzun yıllara dayanan tecrübesi ile zeytinyağının sağlık ve lezzetini Yudum hafifliği ile buluşturuyor.

Tat, aroma ve koku bakımından uzman tadımcılar tarafından test edilerek üretilen Yudum Zeytinyağı, natürel sızma, natürel ege sızma, soğuk sıkma ve riviera çeşitleri ile yemeklere, kahvaltılara ve salatalara hem lezzet hem de sağlık katıyor. Hiçbir işlemden geçirilmeden, saf ve doğal olarak üretilen, mükemmel tat ve kokuya sahip Yudum Natürel Sızma Zeytinyağı, Ayvalık zeytinlerinden, Yudum Ege Natürel Sızma Zeytinyağı Güney Ege zeytinlerinden elde ediliyor. Yudum Soğuk Sıkma Natürel Sızma Zeytinyağı ise Ayvalık zeytinlerinin soğuk suyla pres edilmesiyle elde edilen ve nadir bulunan bir zeytinyağı.

Önizle

Hiç yorum yok