Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son haberlerimiz:

latest

Kahvaltı sofralarını zenginleştiriyor

‘Gurme onaylı’ bir lezzet sitesi olan Lokum.com, zengin ürün gamıyla kahvaltılık ürünleri de barındırıyor.  Yemeksepeti uzmanlığı ile hizm...

‘Gurme onaylı’ bir lezzet sitesi olan Lokum.com, zengin ürün gamıyla kahvaltılık ürünleri de barındırıyor. 

Yemeksepeti uzmanlığı ile hizmet veren Lokum.com, Türkiye’nin farklı yörelerindeki üreticilerden temin edilen kahvaltılık ürünleri de sadece birkaç tıkla sofranıza getiriyor. Tamamı Mehmet Yaşin tarafından seçilen ve sofralarınızın lezzeti olan bu ürünler, sipariş üzerine temin edilerek birkaç gün içinde ilk günkü tazeliğinde lezzet düşkünlerine ulaştırılıyor.

‘Kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı’ diye düşünenlerdenseniz, bir lezzet sitesi olan Lokum.com Türkiye’nin ‘gurme onaylı’ kahvaltılık lezzetlerini de sofranıza getiriyor. Yemeksepeti uzmanlığı ile hizmet veren Lokum.com, açık havada kurutulan sucuktan, 100 yıllık kazanlarda kaynatılan sütten yapılmış kaşar peynirine kadar onlarca farklı lezzete kahvaltılık kategorisi altında ev sahipliği yapıyor.

Sucuğunuzu Tokat’tan mı Kayseri’den mi alırsınız?
Tokat halkının şehir dışına hediyelik olarak götürdüğü bir lezzetle tanışmaya ne dersiniz? Mermerşahı denilen bez torbalarda ambalajlanan “Bez Sucuk”, herhangi bir sucuk değil. Tam ayarında baharatı ile şu ana kadar böyle bir lezzet tatmamış olabilirsiniz. Pastırmanın yöresi Kayseri’de üretilen “Karamavuşlar Sucuk” ise baharatı daha çok sevenlere yönelik bir lezzet. Karamavuşlar sucuğu özel yapan bir diğer özellik ise ürünün tamamen açık havada kurutulması.

Dillere destan beyaz peyniriniz Edirne’den
Beyaz peynirin anavatanı olarak bilinen Edirne’de üretilen peynirler, Edirne’nin bitki örtüsünden kaynaklanan farklı bir aromaya sahip. Doğal mayalarla üretilen ve 12 ay boyunca olgunlaşması beklendikten sonra Lokum.com’da satışa sunulan Edirne peyniri, kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi olmaya aday.

Peynirseverler, ‘gerçek eski kaşar peyniri’ dendiğinde akla gelen ilk bölge olan Kars’ın tereyağı sarılığındaki, çiçek ve kekik kokulu yaylalarda taze otlarla beslenen hayvanlardan elde edilen birinci sınıf sütten üretilen eski kaşarını da çok beğenecekler. Eski kaşarın yanında gravyer peyniri ile de ününü koruyan üreticimizin bir dikkat çeken özelliği ise 100 yıllık kazanlarda kaynattığı süt ile peynirlerin lezzetine geçmişin izlerini katıyor olması.

Tereyağınız Trabzon’dan, balınız Mersin’den
Kahvaltı sofrasının başköşesinde her zaman tereyağı bulunduranlar Trabzon tereyağının hasını, Lokum.com’da bulabilirler. Kızarmış ekmeğe sürülen tereyağı balsız olmaz diye düşünüyorsanız, Mersin’de, Torosların eteklerinde Roma döneminden günümüze kadar kalmış yabani keçiboynuzu ağaçlarının çiçeklerinden veya mis kokulu lavantalardan üretilen balları mutlaka tatmalısınız.

Lokum.com’da yer alan ürünlerin tamamı gurme, gezgin ve yazar Mehmet Yaşin tarafından seçiliyor. Sepetinize birçok yörenin lezzetini teker teker ekleyip sipariş verebiliyorsunuz. Ürünler sipariş üzerine ilgili bölgedeki üreticilerden tedarik edilerek, ilk günkü tazeliğinde adrese kadar ulaştırılıyor.Önizle

Hiç yorum yok