Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son haberlerimiz:

latest

Kadınlar 'Benim Arzum Kendim Olmak' dedi

Kadınlar 'Benim Arzum Kendim Olmak' dedi Kadın ruhundan en iyi anlayan, onların beklenti ve ihtiyaçlarını en iyi şekilde belirle...

Kadınlar 'Benim Arzum
Kendim Olmak' dedi
Kadın ruhundan en iyi anlayan, onların beklenti ve ihtiyaçlarını en iyi şekilde belirleyen Arzum, yeni imaj kampanyasıyla kadınlara arzularını gerçekleştirmeleri için çağrıda bulunuyor. 

Pratik çözümleriyle hayatı kolaylaştıran Arzum, şimdi de ‘Benim Arzum Kendim Olmak’ sloganıyla kadınlara özel bir çağrıda bulunarak cesaretlendiriyor. Türkiye’nin en çok beğenilen ilk 50 markası arasında yer alan ve en çok kullanılan 10 markadan biri olan Arzum Küçük Ev Aletleri, yeni imaj kampanyasında, kadınların yeni dünya düzeni ile birlikte değişen beklenti ve arzularını yerine getirmeye odaklanıyor.

Tüm kullanıcıların yaşamlarını kolaylaştırmak için yenilikçi ve güvenilir ürünler üreten Arzum, yeni imaj kampanyası ile kadınların hayatlarını daha da kolaylaştırmak için çalışıyor. Uzun süren tüketici ve pazar araştırmaları sonucunda yeni dünya düzeni ile birlikte özgür, mutlu ve kendileri olmak isteyen, çalışan ya da evdeki kadınlar için pazarlama stratejisini değiştiriyor.

Arzum olarak sundukları pratik çözümlerle hayatı kolaylaştırdıklarını söyleyen Arzum Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı, yeni imaj kampanyasıyla kadına mutlu olmaları için yeni bir bakış açısı getirmeyi amaçladıklarını ifade etti. Şirket olarak kadınların beklentilerine yönelik araştırmaları titizlikle yürüttüklerini belirten Kolbaşı, “Kadınlarımız bizim baş tacımızdır. Onların hayatını zenginleştirmek, mutlu olduklarını görmek bizim için çok önemlidir. Kadınlarımıza artık kendi arzularının da olduğunu anımsatmak istedik. Çünkü mutlu kadın, etrafındaki herkes için mutluluk kaynağı olabilir” dedi.

Arzum’un Türkiye’nin en çok beğenilen ilk 50 marka arasında yer aldığını hatırlatan Kolbaşı, en çok kullanılan 10 markadan biri olduklarını da kaydetti. 2012 yılında 200 milyon TL’lik ciro elde ettiklerini söyleyen Kolbaşı, 2013 yılında bunu 230 milyon TL’ye çıkarmayı hedeflediklerini belirtti. Arzum olarak 24 ülkeye ihracat yaptıklarının altını çizen Kolbaşı, şöyle konuştu: “Arzum markası olarak ihracatını en hızlı artıran ilk 50 şirkette biriyiz. 4 milyon adet ürün satışıyla gerçekleştirerek küçük ev aletleri sektöründe adet satış bazında Türkiye’nin lider firması olarak büyük bir sorumluluk taşıyoruz. Bu sorumluluğumuzun bir parçası olarak da tüketicilerimizi her zaman dinleyerek, istek ve beklentilerine kulak vermeyi tercih ediyoruz. Bu istek ve beklentiler kadınlarımızın arzuları olduğunu gösterdi. Biz de yeni imaj kampanyamızla kadınlarımıza arzularını gerçekleştirmeleri için cesaret vereceğiz.”

Kabullenen Kadından, Üretici Kadına Geçiş
Yapılan tüketici araştırmaları 1950’li yıllardan 2000’li yıllara gelene kadar kadınların çok büyük değişim ve gelişim süreci geçirdiğini gösteriyor. 1950 ve 60’lı yıllarda kadınlar eşlerinin ve çevrelerinin beğenisini toplamak için çabalayan, kabullenen kadınlarken 1970 ve 1980’lerde reddeden çalışan kadınlar olarak varlık göstermeye başladı. Zamanla erkeklerle aynı haklara sahip oldukları için ev işi yapmayı reddeden kadınlar, bu durumla da övündüler. 90’lı yallara gelindiğinde ise kadın; özgür, meydan okuyan, tabuları kurcalayan, kafasına esen yapan bir kitle oluştu. 2000’li yıllarda ise yemek yapmak yine popüler hale geldi. Ancak 21. yy kadını kendi arzularını da ön plana alarak kendi fikrini, özgürce sevdiklerinin beğenisini sunmayı istiyor. Kadınların buradaki temel noktası ise kısıtlanmadan, kalıplara bağlı kalmadan kendini ifade edebilmek…
Murat Kolbaşı değişen kadın profilinin zaman içindeki değişimi ile ilgili şunları söyledi: “Kadınlarımız evde, özellikle mutfakta kendilerini ifade etmekten hoşlanıyor. Günlük hayatımızda her birimiz bir içerik bombardımanına tutuluyoruz, bu da kadınları mutfakta farklılaşmaya yöneltiyor ve aynı şeyleri farklı, pratik, estetik, hızlı ve eğlenceli şekilde yapmak istiyorlar. Farklı kültürlerden etkileşim hayatın her alanında olduğu gibi mutfakta da kendini gösteriyor. Kadınlar artık daha deneysel yaklaşıyor. Cesurca Uzakdoğu, İtalyan, Meksika yemeklerini deniyor.”

Kadınlar için Yararlı Ev Aletleri
Arzum ürünleri de tüm bu gelişmeler göz önünde tutularak tasarlanmaya başlandı. Bu ürünlerden IF Design Awards ve Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri Arzum Fırrın, ekmek kızartma makineleri için alışılmışın dışında bir tasarıma sahip. Trabzon ekmeği dilimlerini bile kızartan, börek ve simit ısıtan Arzum Fırrın, pembe, yeşil, turuncu ve beyaz renkleri ile mutfakta fonksiyonellik, eğlence ve farklılık isteyen kadınların gönlünü fethetmiş durumda.

Çay ve sıcak suyu farklı haznelerde tutan Arzum Duoterm ise açık veya koyu çay içme fırsatı tanıyan farklı tasarımı ile piyasadaki ilk ve tek ürün olarak kadınlara büyük kolaylık sağlıyor. Rengarenk seçenekleriyle de yine kadınları cezbediyor.

Türkiye’nin ilk ve tek altı bıçaklı blender seti Arzum Blendart, gıda hazırlama aşamasında A’dan Z’ye her şeyi hallediyor. Rendeliyor, dilimliyor, karıştırıyor, buz kırıyor, çırpıyor… Böylece çalışan kadının en büyük yardımcısı oluyor.

Arzum Steamart Maxi ütü ise ütüleme sırasında sürekli su koyma derdine son vermesiyle Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyor. Otomatik su doldurma sistemi ve ekstra su tankı ile kesintisiz ütüleme imkanı sunan Steamart Maxi özel patentli su doldurma sistemi ile ütü alt haznesine oturtulduğunda kullanım sırasında boşalan su otomatik olarak geri doluyor.

Arzum’un kadınlar için tasarladığı bir diğer ürünü ise Arzum Galaxi Cyclone Serisi elektrikli süpürgeler… Toz torbasız olan bu serinin en önemli özelliği cyclone özelliği sayesinde emiş gücünün yüksek olması ve hiç azalmaması. Üç farklı model ve kırmızı, yeşil, turuncu renkleri ile henüz yeni olan Arzum Galaxi Cyclone Serisi, kadınların vazgeçilmezleri arasında yerini alacak.

Önizle

Hiç yorum yok