Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son haberlerimiz:

latest

Pakmaya 5 milyon euro yatırımla tatlı pazarına girdi

250.000 ton yaş maya kapasitesi ile dünyanın en büyük 3 maya üreticisinden biri olan Pakmaya, 5 milyon euroluk yatırımla gerçekleştirdiği ...

250.000 ton yaş maya kapasitesi ile dünyanın en büyük 3 maya üreticisinden biri olan Pakmaya, 5 milyon euroluk yatırımla gerçekleştirdiği puding üretimi ile tatlı pazarına girdi. Pakmaya, 9 ayrı puding seçeneğiyle tatlı pazarında da söz sahibi olmayı hedefliyor

Geçen yıl “Pişirme Yardımcı Malzemeleri” pazarına hızlı bir giriş yapan Pakmaya, 5 milyon euroluk yatırımla gerçekleştirdiği puding üretimi ile tatlı pazarına da adım attı. 250.000 ton yaş maya kapasitesi ile dünyanın en büyük 3 maya üreticisinden biri konumunda olan Pakmaya, 9 ayrı puding seçeneğiyle maya üretiminden sonra tatlı pazarında da söz sahibi olmayı hedefliyor. Türkiye’nin ilk ve tek Fırıncılık Araştırma ve Geliştirme Merkezi’ne (FAGEM) sahip olan Pakmaya’nın puding çeşitlerinin yanında çikolatalı sos, krem şanti ve çikolatalı krem şanti gibi geniş ürün yelpazesi bulunuyor. Pakmaya, 130'dan fazla ülkeye yılda 100 milyon doların üzerinde maya ihracatı gerçekleştiriyor.

Tüketiciden tam not aldı
Maya alanında Türkiye'de lider olduklarını belirten Pakmaya Tüketim Grubu Satış ve Pazarlama Müdürü Kemal Aktaş, gıda sektörüne damgalarını vurmaya devam ettiklerini ifade etti. Yılların deneyimi ve sektörde oluşturduğu güven ile Pakmaya'nın geçen yıl Pişirme Yardımcı Malzemeleri pazarına etkili ve hızlı bir giriş yaptığını kaydeden Kemal Aktaş, Şubat ayından itibaren de puding üretimi ile tatlı pazarına adım attıklarını açıkladı. 9 ayrı puding çeşidi ile çikolatalı sos, krem şanti ve çikolatalı krem şanti ürünlerini piyasaya sürdüklerini ifade eden Aktaş, “İlgi çeken puding çeşitlerimiz çikolatalı, bitter çikolatalı, kakaolu, çikolatalı bademli, çikolatalı fındıklı, vanilyalı, antep fıstıklı, muzlu ve çilekli olmak üzere pek çok özgün lezzeti içinde barındırıyor” dedi.

Fırıncılıkta bilimsel yöntem kullanılıyor
Pakmaya’nın Türkiye’de fırıncılık sektöründe bilimsel yöntemlerle üretilen maya kullanımının öncülüğünü yaptığını vurgulayan Kemal Aktaş, “Türkiye'de maya kullanımını yaygınlaştıran ve pazar lideri olan Pakmaya, kurulduğu günden beri istikrarlı bir şekilde büyüyerek bugün 250.000 ton yaş maya kapasitesine ulaştı. Bu kapasitemiz ile dünyanın en büyük 3 maya üreticisinden biri konumundayız. 130'dan fazla ülkeye yılda 100 milyon doların üzerinde maya ihracatı gerçekleştiriyoruz” dedi. Geçen yıl hamur kabartma tozu, şekerli vanilin, kakao, karbonat, pudra şekeri, pirinç unu, mısır ve buğday nişastası ürünleriyle pişirme yardımcı malzemeleri pazarına girdiklerini ifade eden Kemal Aktaş, “Mayadan sonra yeni ürün gruplarında elde ettiğimiz başarıyı ve sağladığımız güveni güçlendirmeye devam edeceğiz” dedi.

Önizle

Hiç yorum yok