Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son haberlerimiz:

latest

Yaşam perisi'nin hedefi dünya markası olmak

Çikolata Devleri; Valrhona ve Callebaut, EVVIE ile Türkiye’de… Dünyanın en seçkin çikolata hammadde üreticileri; Valrhona ve Callebaut mar...

Çikolata Devleri; Valrhona ve Callebaut, EVVIE ile Türkiye’de…

Dünyanın en seçkin çikolata hammadde üreticileri; Valrhona ve Callebaut markaları ile iş birliği yaparak sektöre hızlı bir giriş yapan EVVIE, akla hayale gelmeyecek ürün ve meyveleri çikolata ile buluşturarak kısa sürede büyük başarı yakaladı. Doğal ve katkısız üretim ile gerçek çikolata lezzetini sunmak isteyen markanın hedefi el yapımı çikolata üretiminde Türkiye’yi başarıyla temsil eden dünya markası olmak.

Uzun yıllar turizm sektöründe yer alan Evvie Çikolata Yönetim Kurulu Başkanı Şebnem Görgülü Ekinci; eşsiz lezzette çikolatalar yapma hayalini “Yaşam Perisi” anlamına gelen “Evvie”markası altında Yeniköy’de ilk mağazasını açarak gerçekleştirdi.
Şebnem Görgülü Ekinci; çocuk yaşlardan gelen çikolata tutkusundan dolayı yıllarca; yüzlerce ülke dolaştığını, en ünlü şeflerin çalışmalarını takip ettiğini ve sayısız eğitimler aldığını, ardından donanım ve alt yapı hazırlığın tamamlayarak büyüleyici bir lezzet yaratmak için el yapımı çikolata sektörüne girdiğini belirtiyor.

Mutluluk Üretiyoruz…
Evvie Çikolata Yönetim Kurulu Başkanı Şebnem Görgülü Ekinci: uzun ve yorucu Ar-Ge çalışmaları sonucunda laboratuvar titizliğindeki üretim merkezlerinde; koruyucu ve renklendirici gibi kimyasal hiçbir katkı maddesi içermeyen, doğal malzemelerin kullanıldığı el yapımı çikolatalar ile damakta eriyen ve yüzlerde tebessüme dönüşen mutluluk ürettiklerini söylüyor.

Çikolata Devleri İle İşbirliğinde Türkiye’de Bir İlk
Şebnem Görgülü Ekinci, Evvie çikolatalarında kullanılan ürünlerin çok özel olduğunu belirterek;Venezuela ve Madagaskar’da kendilerine ait kakao bahçelerinde, muz ağaçlarının gölgesinde yetiştirilen ve otoriteler tarafından dünyanın en değerli mücevherlerinden biri olarak tanımlanan Fransız Valrhona ve Belçika Kraliyet Nişanı almış tek marka olan Callebaut markalarını kullandıklarını belirtiyor. Ekinci; bu markaların en özel serilerini kullandıklarını, ülkemizde ise bu ürünlerin özel serilerinin hem fiyat yüksekliği hem de kolay temin edilememesinden dolayı pek kullanılmadığını belirtiyor.

Evvie Çikolata Yönetim Kurulu Başkanı
Şebnem Görgülü Ekinci
Hayal Gücünü Zorlayan Lezzetler…
Şebnem Görgülü Ekinci; dünyanın ve Türkiye’nin en ünlü şefleriyle çalışmakta olduklarını, hayal gücünü zorlayan çeşitlerde; armut, nar, hurma, incir, cennet meyvesi ve çilek gibi lezzetleri çikolata ile buluşturduklarını ve böylece her zevke ve damağa uygun özel çikolatalar ürettiklerini açıklıyor.Ekinci; “Yaşam Perisi”, anlamına gelen Evvie’nin öncelikli hedefleri arasında Mutluluğun dokunabilir ve ulaşılabilir olduğunu göstermek olduğunu söyleyerek, bu sebeple markalarına Yaşam Perisi anlamına gelen Evvie ismini verdiklerini, böylece çikolatanın büyüleyici etkisi ile insanları mutlu etmek istediklerini belirtiyor.

Ekinci, Evvie Çikolata’nın diğer gelecek hedefleri için ise; yeni formüller ile farklı ve büyüleyici lezzet arayışlarının devam edeceğini, bir yıl içinde de yurtiçi ve yurtdışında toplam 10 yeni mağaza açmayı planladıklarını, yakında zamanda ise el yapımı çikolata üretiminde dünya markası olmayı hedeflediklerini açıklıyor. Şebnem Görgülü Ekinci; aynı zamanda açmayı planladıkları Çikolata Akademisi ile de sektöre iddialı şefler ve yeni soluklar kazandırmayı amaçladıklarını belirtiyor.

Önizle

Hiç yorum yok