Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son haberlerimiz:

latest

Avrupalıda Türk peyniri yiyecek

Muratbey Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, Avrupa’dan iki dev şirket ile görüştüklerini belirterek, "Anlaşma sağlamamız halinde, peyni...

Muratbey Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, Avrupa’dan iki dev şirket ile görüştüklerini belirterek, "Anlaşma sağlamamız halinde, peynirleri Avrupa pazarına sunacağız" dedi.

Türkiye’de peynirin lider markası Muratbey,iki yeni ürünü Burgu ve Sürmeli’yi Avrupa sahnesine çıkarmaya hazırlanıyor. Muratbey Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, Avrupa’dan iki dev şirket ile görüştüklerini belirterek, "Anlaşma sağlamamız halinde, peynirleri Avrupa pazarına sunacağız" dedi.

Daha imza aşamasına gelinmediğini dile getiren Erol, "Anlaşma sağlanması durumunda, üretimi firmaların fabrikalarında yapacağız. Ama peynirlerin adı kesinlikle değişmeyecek. Dünya literatürüne Türkçe peynir adı sokacağız" dedi.

Peynirlerin tuz oranı çok düşük
Peynirlerin ortaya çıkış aşamasının uzun sürdüğünü anlatan Erol, Burgu Peynir için 2009'dan bu yana çalıştıklarını ve hala geliştirmeye devam ettiklerini ifade etti.

İki peynirin de dünyanın hiçbir yerinde üretilmediğine dikkat çeken Erol, şöyle devam etti: "Peynirlerimizin tuz oranı çok düşük.Bu peynirlerin Know-How'ı bizde. Makinelerimiz dahi sadece bu peynirleri üretmek için tasarlandı. Ortaya beklentilerin üzerinde,kısa zamanda büyük beğeni toplayan ürünler çıktı."

Önizle

Hiç yorum yok