Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son haberlerimiz:

latest

Geleneksel lezzetin teknoloji ile buluşması

‘Fır Döner’ geleneksel lezzetimiz Döner’i dünyada henüz çok yeni bir teknoloji olan Döner robotları ile buluşturdu. Bu robotlar tamamen insa...

‘Fır Döner’ geleneksel lezzetimiz Döner’i dünyada henüz çok yeni bir teknoloji olan Döner robotları ile buluşturdu. Bu robotlar tamamen insansız olarak, döneri tam kıvamında pişiriyor ve kesiyor. 

Fır Döner Bayrampaşa’da bulunan 5 katlı ilk şubesinin ile açılışını yaptı. Açılışı ve kurdele kesme merasimini Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay ve Ünlü Oyuncu Haldun Boysan gerçekleştirdi. Basının ve Bayrampaşa halkının yoğun ilgi gösterdiği açılışta Fır Döner dünyada ilk olan Döner Robotlarını tüketiciye tanıttı.

Fır Döner farklı konseptiyle geleneksel lezzetimiz olan döneri Türkiye’de ve dünyada marka yapmak üzere yola çıktı. Sağlık Bakanlığı yaptığı denetimlerde merdiven altı üretim yapan pek çok kafe ve restoranda dönerlerin içerisinde tavukayağından at etine kadar insan sağlığına zararlı pek çok maddenin tespit edildiği bilinen bir gerçek. 14 Haziran 2013’te ilk şubesini açan Fır Döner ise dönerlerinde yüzde 100 dana eti ve tavuk butu kullanıyor. Fır Döner alışılagelmiş ekmek arası dönerin dışında; 6 farklı ekmek, 10 farklı garnitür ve 10 farklı sos seçeneği ile kişiye özel seçenekler sunuyor. Dönerin haricinde menüsünde hamburger, satırburger, sucukburger ve köfte bulunduran Fır Döner müşterilerine farklı lezzet deneyimleri yaşatıyor.

Döner Ustası Robotları ile Halk Sağlığına Destek
Konuşmasında gıda sektöründeki firmalarımızın halk sağlığına ve hijyene önem vermesi gerektiğine değinen Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner şunları söyledi: “Ülkemiz son dönemlerde ekonomik istikrarını koruyarak büyümeye devam ederken, her alanda kendini dünyaya ispatlıyor. Dünyadaki teknolojik gelişmeleri yakından takip eden ve ilk kullanan ülkelerdeniz. Halk sağlığına özen gösteren ve üretimlerinde dünya standartlarına ulaşan firmalarımızla gurur duyuyoruz. Bu özenle çalışan girişimcilerimizin artmasını diliyoruz. Halk sağlığı konusunda taviz vermeyen, son teknolojiyi kullanan ve lezzetiyle kendinden çok söz ettirecek olan Fır Döner’in halkımıza hayırlı uğurlu olmasını dilerim. Ülkemiz ekonomisine katkıda bulunan bu tecrübeli firma sahiplerimize de başarılarının devamını dilerim.”

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay katıldığı Fır Döner açılışında: “Bugün burada açılışını gerçekleştirdiğimiz Fır Döner ailesine girmiş oldukları hizmet yolunda başarılar diliyorum. Bayrampaşa halkına kazandırdığımız bu nezih, temiz ve lezzetli firmanın yeni şubelerle tüm Türkiye’de hizmet vereceğine inanıyorum. Bölgeye istihdam yaratan firmamızın halkımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Açılışta konuşma yapan Yönetim Kurulu Başkanı “Servet ÖZTÜRK”: Fır Döner yatırımımızla 2013 yılı içerisinde 10 şubeye, 36 ay içerisinde 150 şubeye ulaşmayı hedefliyoruz. 2013 yılı sonuna kadar markamızı kendi bünyemizde oluşturup, 2014 yılı Ocak ayı itibari ile franchise vermeyi planlıyoruz. Döner ustası robotlarımızla el değmeden pişirilen ve kesilen dönerimizin hijyenik koşullarda hazırlanmasını sağlayarak, halk sağlığına büyük önem veriyoruz. Dönerimizin kalitesini yükselterek, kullandığımız teknoloji ve geliştirdiğimiz farklı damak tatlarıyla merdiven altı üreticilerden ayrılıyoruz. Ülkemiz ekonomisini desteklemek adına kullandığımız malzemelerde yerli ürünleri tercih ediyoruz. Döner ustası robotlarımız sayesinde.” açıklamalarında bulundu.

Önizle

Hiç yorum yok