Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son haberlerimiz:

latest

Uludag Dogal Maden Suyu 100 Yılın Etiketlerini Secti

Uludağ İçecek’in, Uludağ Doğal Maden Suyu kaynağının işletme ruhsatının alınmasının 100. yılı nedeniyle üniversite öğrencileri arasında düze...

Uludağ İçecek’in, Uludağ Doğal Maden Suyu kaynağının işletme ruhsatının alınmasının 100. yılı nedeniyle üniversite öğrencileri arasında düzenlediği etiket tasarım yarışmasının kazananları belli oldu. 


Yarışmanın birincisi İstanbul’dan Bora Mesut Palas, ikincisi Erzurum’dan Ömer Faruk Güven olurken, üçüncülüğü İstanbul’dan Busayr İlhan ve Aslıhan Tatlıgil paylaştı.

Dereceye giren tasarımların bulunduğu ürünler önümüzdeki günlerde Uludağ Doğal Maden Suyu’nun sınırlı sayıda üretimi yapılacak özel kutularında tüketicilerle buluşacak.

Uludağ İçecek tarafından Uludağ Doğal Maden Suyu kaynağının işletme ruhsatının alınmasının 100. yılı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen etiket tasarım yarışmasının sonuçları açıklandı. Yarışmada tasarımlarıyla Bora Mesut Palas birinci, Ömer Faruk Güven ikinci, Busayr İlhan ve Aslıhan Tatlıgil üçüncü oldu. Uludağ Doğal Maden Suyu 100. Yıl Etiket Tasarımı Yarışması’nın birincisi ödül olarak Londra Tasarım Haftası için özel seyahat paketi, ikincisi Apple Macbook Pro ve üçüncülüğü paylaşan iki yarışmacı da Wacom Intous tablet kazandı.

Dereceye girecek öğrencilerin etiket tasarımları, önümüzdeki dönemde Uludağ Doğal Maden Suyu’nun sınırlı sayıda üretimi yapılacak özel kutularında tüketicilerle buluşacak.

Uludağ Doğal Maden Suyu 100. Yıl Etiket Tasarımı Yarışması’na gençlerin gösterdiği ilgiden mutlu olduklarını belirten Uludağ İçecek Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Zengin şunları söyledi:

“Uludağ Doğal Maden Suyu yediden yetmişe, kuşaktan kuşağa değerini koruyan, yaşam kültürü haline gelen bir ürün. Kaynağımızın işletme ruhsatının alınmasının 100. yılını kutlamak amacıyla düzenlediğimiz lisans ve lisansüstü öğrencilerine yönelik bu yarışma bizim için çok anlamlıydı. Yarışmada dereceye girenleri 100’e yakın tasarım arasından seçtik. Yarışmaya olan yoğun ilgi 100 yıldır olduğu gibi, 100 yıl sonra da Uludağ Doğal Maden Suyu’nun bir yaşam kültürü olarak kalacağına dair inancımızı pekiştirdi. İletişimimize güç katan yarışmamıza gösterilen ilgiden çok memnunuz. Yarışmaya katılan tüm öğrencilere ve bize desteklerini esirgemeyen jüri üyelerimize çok teşekkür ederiz.

Yarışma jürisinde önemli isimler yer aldı

Yarışmaya katılan öğrencilerin tasarımları, kendi alanının tanınmış ve başarılı isimlerinden oluşan bir jüri tarafından değerlendirildi. Yarışmanın jürisinde DiceKayek Markası yaratıcılarından Ece Ege, fotoğraf sanatçısı Zeynel Abidin, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ambalaj Sektör Temsilcisi Aslıhan Arıkan, Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu Üyesi ve endüstri tasarımcısı akademisyen Dr. Oya Akman, Güzel Sanatlar Saatchi & Saatchi Ajans Başkanı Kayhan Şardan ve Uludağ İçecek Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Zengin görev aldı.

Önizle

Hiç yorum yok