Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son haberlerimiz:

latest

“Üstün Lezzetli” Sunar Mısır Yağı ve Pasta Margarini

Uluslararası Lezzet ve Kalite Enstitüsü'nün (International Taste&Quality Institute) düzenlediği lezzet ve kalite değerlendirmesinde,...

Uluslararası Lezzet ve Kalite Enstitüsü'nün (International Taste&Quality Institute) düzenlediği lezzet ve kalite değerlendirmesinde, Sunar Profesyonel Pasta Margarini ve Sunar Mısır Yağı "Üstün Lezzet Ödülüne " layık görüldü


Merkezi Brüksel’de bulunan International Taste&Quality Institute yani Lezzet ve Kalite Enstitüsü'nün 2005 yılından bu yana her yıl düzenlediği lezzet ve kalite ödüllerinde, Sunar Grup iki ürünüyle ödül aldı. Bu sene 14 Nisan tarihinde yapılan ürün deneme testlerinde Sunar Profesyonel Pasta Margarini ve Sunar Mısır Yağı dünyanın önde gelen derneklerinin master cheflerinin beğenisini kazanarak ITQI’nin “üstün lezzetli’’ ürünler kategorisine girdi.

Sunar Grup ürünleri, üretim koşulları, tadı, kokusu, ilk izlenimi ve ambalajı açısından hepsi onlarca yıllık tecrübeye sahip 120 kişilik şef ve 12 kişilik içecek uzman grubunun kör test incelemesinden geçti. Dünyanın dört bir yanından gönderilen üstün lezzetli yiyecek ve içeceklerin test edildiği ITQI’de, Sunar Grup iki ürünüyle ödül alarak büyük bir başarıya da imza atmış oldu ve lezzetini uluslararası boyutta da tescilledi.

Böylesine prestijli ve katma değer yaratan bir ödüle layık görülmenin yaklaşık kırk yıllık emeğin bir sonucu olduğunu vurgulayan Sunar Grup CEO’su Hüseyin Nuri Çomu” Mısır yağında ve margarinde bu ödüle layık görülen ilk ve tek Türk markasıyız. Türk lezzetini, kalitesini ve markamızı 70’in üzerinde ülkede tüketiciyle gururla buluşturmak için artık teşvik edici bir nedenimiz daha var” dedi. Sunar markasının kendisi için ayrıca bir kıymeti olduğunu belirten Çomu ”Sunar bildiğiniz üzere benim annemin ismi. Sunar markası da gerek marifetli ince belli perakende ambalajıyla, gerek lezzetiyle, gerek helal olması ve dolayısıyla doğal ve sağlıklı olmasıyla annelerimizin tüm hassasiyetlerine cevap veriyor. Markamız ilk oluşturulduğu günden beri annemin de ismini taşıması nedeniyle “kendi sofranda yemeyeceğin ürünü müşterine satma” bilinciyle hareket ettik. Ben de bu vesileyle bu ödülü annelerimize armağan etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Sunar Grup Pazarlama Direktörü Mevlüt Nacar ise yarışmaya yedi aylık bir süreç sonunda ürün gönderdiklerini ve bu yedi ay içerisinde ITQI tarafından talep edilen gerekli doküman ve talepleri tüm grup departmanları işbirliği ile hazırladıklarını bu ödülün ciddi ve profesyonel bir ekip çalışması olduğunu vurgularken uluslararası arenada bağımsız ve güvenilir bir kalite onayının yurtiçinde ve yurt dışında pazar paylarını arttırmak ve hedeflerine erişmek konusunda markalarına yadsınamaz bir katkısının olacağını ve rekabette ürünlerinin net bir şekilde öne çıkartacağını belirtti.

Sunar Grup olarak yaptıkları her işte rakiplerinden ziyade kendilerini aşmaya odaklandıklarını vurgulayan Nacar, “Bu felsefenin bir sonucu olarak markamız hem ulusal hem de uluslararası alanda Altın Ambalaj ödülünden, Güvenilir Marka ödülüne, FAO Madalyasından Üstün Lezzet Ödülüne bir çok alanda ödüle layık görülerek sektörde öncü ve trend belirleyici olduğunu kanıtlamıştır” dedi.

Lezzet bakımından yüzde 70’in üzerinde puan alan ürünlere Üstün Lezzet Ödülü (Superior Taste Award) verilen testin sonucunda, Sunar Profesyonel Pasta Margarini ve Sunar Mısır Yağı üç yıl boyunca ambalajında ödüle dair logoyu kullanmaya hak kazandı. Bugüne kadar yüzden fazla ülkede, yüzlerce şirket bu ödülden yararlanarak hem uluslar arası alanda hem de yurt içinde marka imajını kuvvetlendirmektedir.

Önizle

Hiç yorum yok