Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE
FALSE
TRUE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son haberlerimiz:

latest

'Ramazanda bakliyat fiyatları düşecek'

Türkiye, senenin başından itibaren süren kuraklık; ardından ise gelen aşırı yağışlar nedeniyle tarımda büyük kayıplar yaşadı. Özellikle meyv...

Türkiye, senenin başından itibaren süren kuraklık; ardından ise gelen aşırı yağışlar nedeniyle tarımda büyük kayıplar yaşadı. Özellikle meyve sebzede fiyatlar beklenmedik oranda artarken tüketici Ramazan’da ne yapacağını kara kara düşünmeye başladı. Ancak Ramazan’da tüketiciler biraz da olsa rahat nefes alacak. Sezon Pirinç Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdoğan, hububat ve bakliyat fiyatlarında Ramazan ile birlikte gerileme olacağını söyledi.

Ramazan ayı yaklaşıyor. 27 Haziran ile birlikte hayatımıza girecek olan Ramazan’da sofralarımızın olmazsa olmazları arasında mercimekli çorba, pilav gibi bakliyat ürünlerinden hazırlanan lezzetler de olacak. Giderek artan sebze ve meyve fiyatlarından şikayetçi olan tüketiciyi ise bakliyat ürünlerinde de bir artış olup olmayacağı endişelendiriyor.

Türkiye’nin önde gelen bakliyat üreticilerinden Sezon Pirinç Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdoğan, tüketicilere güzel haberi verdi. Ramazan ayında hububat ve bakliyat fiyatlarında herhangi bir artışın yaşanmayacağını dile getiren Mehmet Erdoğan, bunun yerine gerileme beklediklerini kaydetti. Erdoğan, “Ramazan ayında hububat ve bakliyat fiyatlarında herhangi bir artış yaşanmayacak. Aksine sezon yaklaştığı için bazı ürünlerde fiyatların gerilemesi de muhtemeldir” ifadelerini kullandı. Özellikle fasulye, mercimek ve Osmancık pirinç fiyatlarında ucuzlamaların yaşanacağını belirten Sezon Pirinç Yönetim Kurulu Başkanı, “Ayrıca firmamız da her yıl Ramazan ayına özel tüm ürünlerinde yüzde 4’e varan iskonto uygulamaktadır” şeklinde konuştu.

En çok tüketim pirinç, bulgur, kırmızı mercimek

Türk tüketicilerin Ramazanda en çok pirinç, bulgur ve kırmızı mercimek tükettiklerini söyleyen Erdoğan, vatandaşların da tüketim alışkanlıklarında farklılıklar gözlendiğini söyledi. Daha önce tüketicilerin Ramazan öncesinde toplu satın alma yapıp stoklamaya gittiğine dikkat çeken Erdoğan şöyle devam etti: “Eskiden olduğu gibi bir kilercilik alışkanlığı göremiyoruz. Son yıllarda Ramazana girerken tüketicilerde ciddi bir stoklama eylemi görmüyoruz. Daha çok tüketici Ramazan içerisinde de aralıklarla alımına devam ediyor.”

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
Önizle

Hiç yorum yok