Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE
FALSE
TRUE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son haberlerimiz:

latest

Ağızda dağılmayı sağlayan Arjantin tarzı pişirme tekniği

Ünlü basketbolcu Kerem Gönlüm, Şef Hüseyin Tanrıbuyurdu ortaklığında İstinye’de bulunan Mr. Meat Steakhouse yenilendi. Ferah oturma alanları...

Ünlü basketbolcu Kerem Gönlüm, Şef Hüseyin Tanrıbuyurdu ortaklığında İstinye’de bulunan Mr. Meat Steakhouse yenilendi. Ferah oturma alanları ve tasarımında iddialı olan Mr. Meat, özenle seçip dinlendirdiği etlerini özel reçeteleri ve pişirme teknikleri ile hazırlıyor.

Mr. Meat etlerini, doğal aromasını kaybetmeden en natürel hali ile sunuyor. Şef Hüseyin Tanrıbuyurdu, kasap olarak başladığı ve Türkiye’nin ünlü restoranlarında şef olarak devam ettiği uzun yıllara dayanan mesleki tecrübesini Mr. Meat’te ortaya koyuyor.

Mr. Meat et mönüsünde dry-aged tekniği ile hazırlanan Porterhouse Steak, T-bone Steak, New York Strip Steak, Bonfile, Kuzu Pirzola, Kuzu Sırt, Küşleme, Kafes, kaşarlı ve normal köfte ve burger’leri bulunuyor. Mönüde ayrıca özel reçeteli Merguez Sosis, sucuk çeşitleri, füme şarküteri ürünleri ile salata ve tatlı çeşitleri de yer alıyor.

Mr. Meat, özellikle Balıkesir yöresinin kokusuz kıvırcık kuzularını, Çanakkale Biga’nın ise antrikot ve bonfilelerini tercih ediyor. Mr. Meat, Porterhouse Steak yaparken ise özenle seçtiği etleri 4 hafta - 28 gün, %80 nem oranı ve sıfır derece bekletiyor.

Böylece etin mühürlenmesi ve nemini içine hapsetmesi sağlanıyor. Dry-Aged Porterhouse Steak’te, ağızda dağılmayı sağlayan Arjantin tarzı pişirme tekniği uygulanıyor.

Hüseyin Şef, daha önce birlikte TV programı çektiği Defne Koryürek’in özel tarifi ile hazırladığı Merguez Sosisi’nde %75 kuzu eti, kuzu yağı ile iri kıyım dana kıyması kullanıyor.

Fransız, Cezayir, Fas ve Tunusluların kullandığı Harissa salçasından yapılan Merguez Sosisi’ne rezene tohumu, sarımsak ve baharatlar ekleniyor ve bir gün dinlendirildikten sonra sevenlerin beğenisine sunuluyor.

Mr. Meat, %80 dana eti ağırlıklı yapılan baton sucuklarda, % 10 kuzu eti ve %10 yağ kullanıyor ve çocukların rahatça tüketebilmesi için sucuklarını hafif baharatlardan yaparak ürünlerinde hiçbir koruyucu ve katkı maddesi bulundurmuyor.

İhtişamlı ve iştah açıcı görüntüsüyle Mr. Meat spesiyellerinden olan dört katlı Gökdelen Burger, 360 gr iri kıyım dana eti ve ekmekten yapılıyor. Cheddar Peyniri ile zenginleştirilen Gökdelen Burger, hamburger sevenler için İstanbul’un en iddialı hamburgerlerinden biri olarak tanınmaya aday görünüyor.

Bütün ekmeklerini kendi fırınında özel olarak pişiren Mr. Meat, bol fıstık kullanılan Antep Katmeri ve Havuç Dilimi Baklavası’nın malzemelerini Antep’ten getiriyor. Günlük hazırlanan Havuç Dilimi Baklava kaymaklı dondurma eşliğinde ılık olarak sunuyor. Mr Meat’te ayrıca özel olarak seçilmiş şaraplarla zenginleştirilmiş bir alkollü içecek mönüsü de bulunuyor.
Fav

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
Önizle

Hiç yorum yok

Tanıtım Yazısı | Reklam Haber
Bumerang - Yazarkafe