Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE
FALSE
TRUE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son haberlerimiz:

latest

Hem ısırılabilir hem sürülebilir

Üçgen peynir ısırılabilir sertlikte mi olmalı, sürülebilir yumuşaklıkta mı? Türkiye’de çay ve simit ikilisinin en büyük yardımcısı olan üçge...

Üçgen peynir ısırılabilir sertlikte mi olmalı, sürülebilir yumuşaklıkta mı? Türkiye’de çay ve simit ikilisinin en büyük yardımcısı olan üçgen eritme peynirler etrafında yaşanan bu zor ikileme Teksüt noktayı koyuyor: Teksüt Üçgen Peynir, hem ısırılabilir hem de sürülebilir kıvamda.

Türkiye’nin en büyük süt ve süt ürünleri kuruluşlarından biri olan Teksüt, ürün yelpazesine bu yılın başında Üçgen Peyniri ekledi. ‘Teksüt Tam Yağlı Üçgen Peynir’, 100 gramlık ambalajlar içinde 8 adet olmak üzere hazırlandı.

Bu peyniriyle özellikle çay-simit keyfine gastronomik bir katkı getiren Teksüt, ‘üçgen peynir ısırılabilir sertlikte mi olmalı, sürülebilir yumuşaklıkta mı’ ikilemine noktayı koyuyor. Teksüt Üçgen Peynir, hem ısırılabilir hem de sürülebilir kıvamda.

Neden ısırılabilir ve sürülebilir?

Teksüt için tüketici yorum ve isteklerinin çok önemli olduğunu söyleyen Teksüt Yönetim Kurulu Üyesi Arda Aksaray, ürünün oluşma aşamasıyla ilgili şu bilgiyi paylaştı: “2016 yılında Üçgen Peynir’in hazırlanması sürecinde tüketici yorumlarını değerlendirirken, tüketicilerin bir bölümünün üçgen peyniri ısırarak yemeyi, bir bölümünün ise simide veya ekmeğe bıçakla sürerek tüketmeyi tercih ettiği ortaya çıktı.

Bu durumdan yola çıkan üretim ve Ar-Ge uzmanlarımız, her iki tarafı da memnun edecek özgün bir kıvam yakalamayı hedefledi. Ve sonuç olarak Teksüt Üçgen Peynir ortaya çıktı: İsteyen ısırarak yesin, isteyen sürerek tüketsin.”

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
Önizle

Hiç yorum yok