Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE
FALSE
TRUE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son haberlerimiz:

latest

Yüz geometrisine uygun yeni ambalaj

Tetra Pak’ın dünyada yeni lanse ettiği DreamCap™ kapaklı Tetra Prisma® Aseptic 500 Edge ambalajı insan yüzü geometrisine optimum uyum sağlıy...

Tetra Pak’ın dünyada yeni lanse ettiği DreamCap™ kapaklı Tetra Prisma® Aseptic 500 Edge ambalajı insan yüzü geometrisine optimum uyum sağlıyor. Bilimsel araştırmalar ile hazırlanan yeni ambalaj, tüketicilere üstün içme deneyimi sunuyor.

Gıda işleme ve paketleme çözümlerinde dünya lideri olan Tetra Pak’ın DreamCap™’ kapaklı Tetra Prisma® Aseptic 500 Edge karton ambalajı, güçlü tasarımı ve en yeni teknolojilerin birleşimiyle lanse edildi. Yeni ambalaj, uzun süren araştırmalar sonucunda insan yüzünün geometrisine en fazla uyumu sağlayacak şekilde tasarlandı.

En güncel kapak tasarımı teknolojisine sahip olan DreamCap™’li Tetra Prisma® Aseptic 500 Edge, tüketicilerin hareket halinde tüketim taleplerine karşılık verebilecek içecek ambalajı ihtiyacını gideriyor. Bilimsel yaklaşımla hazırlanmış ve üstün içme deneyimi sağlayan ambalaj, tüketiciler ile yapılan testler sonucunda kullanıma sunuldu. Araştırmacılar, kişilerin hareket halinde içecek tüketme yöntemlerini ortaya çıkarmak için geniş kapsamlı tüketici deneyleri ve etnografik araştırmalar yürüttü.

İçecekler 3 farklı stilde tüketiliyor

Tetra Pak, en konforlu içime izin veren optimum kapak boyutunun keşfedilmesi için dokuz farklı ağız çapına sahip çeşitli içecek ambalajları ile tüketici testleri gerçekleştirdi. Araştırmalarda içecek ambalajı kullanırken burnun yarattığı engel, bir tüketicinin içilen ambalajı boşaltmak için kafasını ne kadar eğmesi gerektiği ve içme esnasında ambalajın yüzü ne ölçüde kapladığı gibi özellikler analiz edildi.

Araştırma ile tüketicilerin; ‘emerek içme, yudum yudum içme, içine çekerek içme’ şeklinde üç farklı stil ile içme alışkanlığında bulunduğu ortaya çıktı. Üç stil arasında en yaygın yaklaşımın ise ‘çekerek içme’ olduğu belirlendi.

Aynı zamanda tüketicilerin hangi sebeple ve hangi farklı yudumlama şekilleriyle içecek tükettikleri de ortaya kondu.

Susuzluk gidermek isteyenler, içeceklerini olabildiğince büyük yudumlarken, ferahlık elde etmek isteyenler bir veya birkaç yudumda içeceklerini tüketiyor. Enerji kazanmak isteyen tüketiciler, içeceklerinin tadını yavaş yavaş çıkartıyor; canlanmak isteyen tüketiciler ise küçük yudumlarla içeceklerini tüketiyor.

Hareket halinde üst düzey içme deneyimi

Tetra Pak, bu bilgileri mükemmel içecek ambalajı ve kapağına ilişkin üç temel unsur olan ‘form, uygunluk ve akış’ ile deneyler gerçekleştirirken kılavuz olarak kullandı. Sonuçta da tek adımda açılabilir, yeniden kapatılabilir bir vidalı kapağa sahip ve yüz geometrisine uygun hale getirilmiş bir ambalaj olan DreamCap™ kapaklı Tetra Prisma® Aseptic 500 Edge ortaya çıktı.

Tam anlamıyla kolay taşıma, dudaklar için ideal kapak, optimum akış, güvenli biçimde açma ve yeniden kapatma, kolay kavrama özelliklerini barındıran ambalaj; hareket halinde üstün içme deneyimi sunuyor.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
Önizle

Hiç yorum yok