Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE
FALSE
TRUE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son haberlerimiz:

latest

G-Mark Good Design Ödüllü Karaca Amfora ile Çay Keyfi

Antik dönemlere özgü bir çeşit Yunan çömleği olan amforalar, işlevsel formuyla Karaca’ya ilham kaynağı oldu ve ortaya benzersiz bir tasarım ...

Antik dönemlere özgü bir çeşit Yunan çömleği olan amforalar, işlevsel formuyla Karaca’ya ilham kaynağı oldu ve ortaya benzersiz bir tasarım çıktı. Karaca’nın yeni çay seti Amfora, şık formuyla en güzel sofraların vazgeçilmezi olmaya hazırlanıyor.

Ege ve Akdeniz kıyılarında estetik bir simge haline gelmiş amforalar bugün Karaca zarafeti ile birleşiyor ve çay keyfine estetik katıyor. Japonya’da dünyanın en prestijli ödüllerinden G-Mark Good Design Ödülü’nü kazanarak tasarım anlamında farkını ortaya koyan Amfora, 8 farklı renk seçeneği ile Karaca tutkunlarını bekliyor.

Yeni çay setinin tasarımındaki eşsiz özellikler, çay keyfine başka bir boyut kazandırıyor. Amfora çay bardağı; tıpkı çömleklerdeki gibi gövdesinden daha ince olan boyun kısmının altından dibe doğru daralarak sonlanıyor. Bardağın formu avuç içiyle birebir uyum sağlıyor. Ürünün üst kısmında ise bardağın rahat tutulmasını sağlayan ve çay sıcaklığını hissettirmeyecek dışa eğimli bir yüzey bulunuyor. Amfora çay tabağının yükselen iç formu, çay bardağının içinde çay varken 45 derece eğimli dursa bile devrilmemesini sağlıyor.

Tarihin denizlerdeki kalıntısı amforalardan esinlenerek üretilen, 6 kişilik Amfora çay seti ile çay sohbetleriniz artık daha keyifli olacak. Sahip olduğu G-Mark Good Design Ödülü’yle tasarımındaki benzersizliği tescilleyen Amfora, Karaca kalitesini sofralarınıza taşıyor.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
Önizle

Hiç yorum yok