Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE
FALSE
TRUE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son haberlerimiz:

latest

Manisa aşurelik buğday ile paylaşmanın tadına tat katıyor

Tiryaki Agro’nun tahıl ve bakliyat markası Hasata, ürün portföyünü Manisa Aşurelik Buğday ile güçlendirdi.  En ideal aşurelik buğday olarak ...

Manisa aşurelik buğday ile paylaşmanın tadına tat katıyor

Tiryaki Agro’nun tahıl ve bakliyat markası Hasata, ürün portföyünü Manisa Aşurelik Buğday ile güçlendirdi. 

En ideal aşurelik buğday olarak bilinen Cumhuriyet Buğdayı’nın, toprak, hava ve zirai şartların en uygun olduğu bölgelerden biri olan Manisa’da yetiştirilmesiyle elde edilen Hasata Aşurelik Buğday; aşureden keşkeğe, salatadan çorbalara yemeklerinize lezzet katıyor. Bu yıl Hasata Aşurelik Buğday ile yapılan aşureler, yıllardır özlenen aslını korumuş lezzetine kavuşurken, paylaşmanın gücü her tabak aşure ile daha da artıyor.

Türkiye’nin lider, dünyanın önde gelen tarım ürünleri tedarik zinciri şirketlerinden Tiryaki Agro’nun iki yıllık emek dolu çalışmasının ardından hayata geçirdiği markası Hasata, özenle seçilen tohumlarla üretilen ürünleriyle hayatınıza bir kaşık daha iyilik ve lezzet katıyor. Geçmişin sahici lezzetlerine duyulan özlemi sofralara taşıyan Hasata, bolluğu ve paylaştıkça artan bereketi simgeleyen aşure dönemi yaklaşırken Aslını Korumuş Lezzetler’den oluşan ürün portföyüne Manisa Aşurelik Buğday’ı da ekledi. 

Manisa’dan Gelen Lezzet 

Geçmişi yüzyıllarca geriye giden Anadolu mutfağının vazgeçilmezi, bolluğun ve bereketin sembolü aşure, Hasata’nın Aşurelik Buğdayı ile aslını korumuş lezzetine kavuşuyor. İri, beyaz taneleri ve yarı-sert yapısı ile aşurelik için en ideal buğday olarak bilinen Cumhuriyet Buğdayı’nın toprak, hava ve zirai şartların en uygun olduğu Manisa’da yetiştirilmesiyle elde edilen bu yeni ürün, aşurede ideal kıvamı sağlarken, kendine özgü lezzeti ile fark yaratıyor. Bereketi paylaşmaktan gelen aşure için gerekli olan tüm tahıl ve bakliyatlar Hasata’nın yöresel lezzetleri barındıran geniş ürün portföyünde yer alıyor. 

Manisa Aşurelik Buğday ile buluşan Coğrafi İşaretli Derinkuyu Kuru Fasulyesi, Kırşehir Koçbaşı Nohut ve Osmancık Pirinç ile bu yıl aşureler, damaklarda unutulmayacak bir tat bırakıyor. 
Her pakette aynı hasadın mahsulünü içeren Hasata Manisa Aşurelik Buğday, bu sayede her zaman eşit ve kolay pişiyor. Aç kapa kullanıma uygun kilitli ambalajı sayesinde ise kullanım ve saklama kolaylığı sunuyor.

Aşurelik buğday en yoğun şekilde aşure yapımında kullanılsa da farklı yemek çeşitlerine de çok yakışıyor. Hasata Manisa Aşurelik Buğday ile yapacağınız keşkekler, çorbalar, salatalar ve pilavlar damaklarda benzersiz tatlar bırakıyor.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
Önizle

Hiç yorum yok