Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE
FALSE
TRUE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son haberlerimiz:

latest

“Sağlıklı Yaşam Ürünlerine Odaklanacağız”

Selva Gıda Genel Müdürü Mehmet Karakuş, 2014 hedefleri ve yeni ürünlerini paylaştığı basın buluşmasında, “2013’te ürün gamımıza sağlıklı yaş...

Selva Gıda Genel Müdürü Mehmet Karakuş, 2014 hedefleri ve yeni ürünlerini paylaştığı basın buluşmasında, “2013’te ürün gamımıza sağlıklı yaşam ürünlerimiz başta olmak 24 yeni ürün ekledik. 2014’te de sağlıklı yaşam ürünlerine odaklanarak yeni ürünlerimizi tüketicilerimize sunmaya devam edeceğiz” dedi.

İttifak Holding’in gıda sektöründe faaliyet gösteren çeyrek asırlık markası Selva Gıda’nın Genel Müdürü Mehmet Karakuş, basına yaptığı sunumda Selva Gıda’nın 2013 yılı performansını değerlendirdi. Karakuş; “Şirketimiz istikrarlı büyümesini 2013 yılında da sürdürdü. Toplam ciromuz yüzde 39 artışla 172,8 milyon TL gerçekleşirken, karımız ise 3,4 milyon TL oldu. İhracattaki başarı grafiğimiz de yükselerek yüzde 25 artışla 34,6 milyon dolar olarak gerçekleşti” dedi.

Sektörde pazar payı olarak ilk 5 firma arasında yer alan Selva Gıda; 9 ürün grubunda 80 farklı ürün sunuyor. Geçtiğimiz yıl 111 milyon adetin üzerinde paketli makarna üreten Selva Gıda, portföyüne eklediği 24 yeni ürünle de sektörde fark oluşturdu. Yenilikçi ürünleriyle tanınan marka, sahip olduğu güçlü Ar-Ge alt yapısı ile toplumun değişen tüketim alışkanlıklarını gözlemleyerek sağlıklı yaşam ürünlerini tüketicileriyle buluşturdu.
Yeni ürünleri hakkında bilgi veren Mehmet Karakuş, “2013 yılı Selva Gıda için inovasyon açısından oldukça verimli bir yıl oldu. Buğday ruşeymi, yulaf ve buğday kepeğinden oluşan sağlıklı yaşam ürünlerimizi Türk tüketicisiyle buluşturduk. Damaklara layık üstün lezzetler üretirken insan sağlığına da büyük önem veriyoruz. Bu yönde geliştirmiş olduğumuz sağlıklı yaşam ürünlerimizle, yaşam kalitesini yükseltmeyi hedefliyoruz. Sağlıklı yaşam ürünlerimizi, kullanım talimatları ve yemek tariflerinin de yer aldığı vakumlu kutularında, market ve sağlıklı yaşam ürünleri satan noktalarda tüketicilerimize sunuyoruz” diye belirtti.


“2014’te ilklere imza atmaya ve büyümeye devam edeceğiz”
Selva Sera markalı premium ürünlerini de 2013 yılında pazara sunduklarını belirten Karakuş, “Yenilikler bunlarla sınırlı kalmadı; bulgur, karışım unları ve nişasta çeşitleri de portföyümüze ekledik. Hiçbir katkı ve koruyucu madde kullanılmadan sadece şekil ve kalıp özellikleriyle üç dakikada pişen Şipşak Makarna’yı ilk kez biz ürettik. İrmikle zenginleştirilmiş ev yapımı tadında mantı ve erişteleri yine Türkiye’de ilk kez tüketicilerimizin beğenisine sunduk. Ayrıca; ıspanak ve peynir ilaveli mantı çeşidiyle dünyada bir ilke imza attık. 2014 yılında ürün gamımıza sağlıklı yaşamı destekleyen ürünler eklemeye, sektörde ilklere imza atmaya ve büyümeye devam edeceğiz” diye sözlerine ekledi.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
Önizle

Hiç yorum yok