Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE
FALSE
TRUE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son haberlerimiz:

latest

Ekmeklerde özlenen ekşi maya lezzeti

Geleneksel ekmeklerin ekşi maya lezzeti, Puratos’un hazırladığı aktif ekmekçilik bileşeni “O-tentic” ile fırınlara geliyor. O-tentic, Türk m...

Geleneksel ekmeklerin ekşi maya lezzeti, Puratos’un hazırladığı aktif ekmekçilik bileşeni “O-tentic” ile fırınlara geliyor. O-tentic, Türk mutfağından dünya lezzetlerine kadar pek çok ekmek türünde bu eşsiz aromayı kolayca elde etmeyi sağlıyor.

Belçikalı ekmekçilik, pastacılık ve çikolatacılık devi Puratos, özel aroması ve kendine özgü bileşeniyle geleneksel lezzetleri harmanlayan O-tentic ile fırıncılara, Akdeniz esintileri barındıran çıtır çıtır ekmekler yapma olanağı sağlıyor.

Ekmek ustaları, uzun fermantasyon yönteminin verdiği ve tüketicilerin özlediği lezzeti, O-tentic’in içeriğindeki kurutulmuş ekşi hamur sayesinde çok daha kolay bir şekilde elde edebiliyor.

Tam buğday, tam buğday unlu ve kepekli ekmek, baget, Trabzon ekmeği ve ciabatta gibi Türk mutfağından dünya lezzetlerine uzanan geniş bir yelpazedeki uygulamalarda kullanılabilen O-tentic; doğrudan kullanım, geciktirilmiş fermantasyon, yarı-pişmiş donuk uygulamalar gibi farklı yöntemlerde esneklik sağlıyor.

Tamamen doğal fermantasyon yöntemiyle üretilen ve una yüzde 4 oranında ilave edilen O-tentic ile, ekmeklerde geleneksel lezzetleri elde etmek için ek olarak su ve tuz yeterli oluyor. O-tentic, hamurun yüzde 5-10 oranında daha fazla su kaldırmasına da olanak sağlıyor.

Puratos, Akdeniz’in tipik durum buğdayından elde edilen “O-tentic Durum” ve “O-tentic Origin” ile ustaların her uygulamada bu eşsiz aromaları elde etmesini kolaylaştırıyor.
Fav

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
Önizle

Hiç yorum yok