Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE
FALSE
TRUE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son haberlerimiz:

latest

‘Pratik’ pakette buğday ruşeymi

“Akıllı Lezzetler” olarak isimlendirilen hem lezzetli hem de sağlıklı fonksiyonel ürünlerine bir yenisini daha ekleyerek tek kullanımlık pra...

“Akıllı Lezzetler” olarak isimlendirilen hem lezzetli hem de sağlıklı fonksiyonel ürünlerine bir yenisini daha ekleyerek tek kullanımlık pratik paketlerde buğday ruşeymini Türkiye’de ilk defa piyasaya sunan marka oldu.

Selva Gıda Türkiye’de ilk defa vakumlu paketlerde özel prospektüsüyle satışa sunduğu ‘Sağlıklı Yaşam’ ailesi ürünlerine bir yenisini daha ekledi. Tüketicilerin günlük kullanımını kolaylaştırmak, yanlarında rahatlıkla taşıyabilmelerini sağlamak amacıyla güvenli ve tek kullanımlık pratik paketlerde buğday ruşeymini üretti.

Selva’nın, ‘Sağlıklı Yaşam Ürünleri’ kategorisinde tüketicileriyle buluşturduğu, buğdayın en hayati besin deposu olan ruşeym, içeriğinde bulunan yüksek miktarda besinsel liflere, vitamin E, folik asit, ve B1 kompleksi vitaminlerine, kalsiyum, fosfor, potasyum ve çinko gibi minerallere, doymamış esansiyel yağ asitlerine, doğal şekerlere, yumurta, et ve süt kalitesinde proteinlere sahip çok yoğun ve zengin bir besin maddesi olarak kabul ediliyor. Ruşeymin bu zengin besin içeriği sayesinde, çocukların bedensel ve zihinsel aktivitelerini arıtıcı, bağışıklık sistemini güçlendirici, tok tutucu ve enerji verici olmasının yanı sıra, antioksidan etkisi, üremeye ve damar tıkanıklıklarını önlemeye yardımcı olması gibi saymakla bitmeyen faydaları bulunmaktadır.

Gün içinde yetişkinler için iki (16 g), çocuklar için ise bir adet pratik paket (8 g) kullanılması önerilen Selva Buğday Ruşeymi; süt, yoğurt, bal ve kahvaltılık gevrek gibi gıdalar ile karıştırılarak tüketilebilir. Ayrıca köfte, ekmek, poğaça, kek, börek, çorba, salata ve tatlılara katılarak ek besin kaynağı olarak kullanılabilir. Çölyak ve Fenilketonüri hastaları dışında her yaş ve kesimden kimseler kullanabilir.
Fav

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
Önizle

Hiç yorum yok