Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE
FALSE
TRUE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son haberlerimiz:

latest

Limonata Cam-Pet'e Girdi Gama Innovation Ödüllerini Kaptı

Pet kadar hafif, cam kadar sağlıklı içi cam dışı pet “campet” limonatayla buluştu. Doğanay Gıda’nın yeni yatırımı Lita Limonata sağlığı ve s...

Pet kadar hafif, cam kadar sağlıklı içi cam dışı pet “campet” limonatayla buluştu. Doğanay Gıda’nın yeni yatırımı Lita Limonata sağlığı ve serinliği tek bir çatı altında toplayarak paketleme inovasyon ödülünün sahibi oldu. 

Türkiye ile eş zamanlı olarak dünya gündeminde de yer bulan Lita Limonata, 100’den fazla ülkeden uzmanların değerlendirmesi sonucu ‘Ürün, Ambalaj ve Konumlandırma’ bilim dalı alanında ‘Gama İnnovation Awards Ambalaj Ödülü’nün sahibi oldu. Farklı alanlarda dünya genelindeki farklı ürün gruplarının değerlendirildiği Gama Innovation Awards’ın Türkiye’deki tek sahibi Lita Limonata oldu.

Uzun yıllardır ilaç sanayinde kullanılan şişelerin içini camla pürüzsüzleştirme teknolojisi içecek sektörüne kazandırıldı. Türkiye’de şalgam suyu pazarının lideri Doğanay Gıda, bu teknolojiyi Adana’da kurduğu fabrika ile Türkiye’ye getirdi. Türkçe’ye uygun olarak Campet adı verilen ve Doğanay Gıda’nın “ilk olarak” içerisinden koruyucuyu çıkardığı limonatasını doldurduğu ambalaj, yapılan reklam çalışmalarıyla beraber tüm dünyada konuşulmaya başlandı. Pet ve cam şişelere nazaran kırılmazlık, uygun fiyat ve hafiflik gibi özellikleriyle dikkat çeken Campet, iki ambalajın da olumlu özellikleri birleştirilerek üretildi.

Alman teknolojik cam devi SCHOTT ilaç sanayiinde küçük cam şişelerin iç yüzeyinin pürüzsüzleştirilmesini ve girintilerde biriken kalıntıların içeriğe geçmemesini sağlamak amacıyla yeni bir cam kaplama teknolojisi geliştirdi. Dünyanın en gelişmiş teknolojiye sahip üretim hattı makinelerini yapan Alman KHS de bu teknolojiyi içecek sektörüne adapte ederek hafif ve kolay şekillendirilen pet şişelerin içini cam ile kapladı. Şalgam suyu pazarının yüzde 95’ine sahip, sağlıklı ürünler üretip-satma misyonunu yüklenmiş Doğanay Gıda ise tüketicilerin ürünleri cam kadar sağlıklı bir ambalajdan içmeleri konusunda bir adım daha attı ve ilk olarak içeriğinden renklendirici ve koruyucuyu çıkardığı limonatası Lita’yı Campet şişe ile birleştirdi.

Alman teknolojisi ile ev yapımı limonatayı buluşturan Lita’nın içerisinde hiçbir koruyucu ve katkı maddesi bulunmuyor. Doğal sarı rengini özenle seçilen limonlardan alan Lita aseptik dolum ve sıfır bakteri ile campet şişelere dolduruluyor. Limonatanın en doğal ve en sağlıklı halini bizlere sunan Lita limonatanın 1 litrelik, 330 mililitrelik ve şekersiz seçenekleri de bulunuyor.
Fav

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
Önizle

Hiç yorum yok