Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE
FALSE
TRUE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son haberlerimiz:

latest

Ramazan sofraları zeytin ile bereketlenecek

“Dünyanın en büyük zeytin işleme tesisi”nde üretilen FORA ZEYTİN, ramazan ayında geniş ürün yelpazesiyle iftar sofralarına lezzet katmaya ha...

“Dünyanın en büyük zeytin işleme tesisi”nde üretilen FORA ZEYTİN, ramazan ayında geniş ürün yelpazesiyle iftar sofralarına lezzet katmaya hazırlanıyor.

Sofralık zeytin ürünlerinin lider markası Fora Zeytin, zeytinden zeytinyağına ve zeytin ezmesine kadar uzanan geniş ürün yelpazesiyle bu ramazan ayında da sofraların vazgeçilmez lezzeti olmaya aday. Türkiye’de geleneksel olarak oruç, bereketi temsil eden zeytin ile açılıyor. Hafif, besleyici ve hazmı kolay bir besin olan zeytin, son senelerde ramazanın yaz mevsimine denk gelmeye başlamasıyla birlikte hem sahur hem de iftar sofralarına renk katan bir lezzet olarak çokça tercih ediliyor.

Fora Zeytin, gıdaları hijyenik kapalı ambalajda almayı tercih edenlerin yanı sıra, yine hijyenik koşullarda tadına bakarak almak isteyen tüketicileri de düşünerek satış noktalarında hem paketli hem de dökme zeytinlerini birlikte satışa sunuyor. Her pakette aynı kalite ve lezzeti garanti eden Fora Zeytin, bu özelliğiyle zeytin severlerin güvenle tükettiği markalar arasında öne çıkıyor.

Balıkesir’in Havran ilçesinde 120 dönüm arazi üzerine kurulu olan Fora Zeytin, “Dünyanın en büyük zeytin işleme tesisi” olma unvanına sahip. Zeytinin Türkiye’deki yemek kültürünün demirbaşları arasında yer alan bir yiyecek olduğuna dikkat çeken Ant Gıda Genel Müdürü Efe Yazıcı, ramazan ayıyla birlikte zeytin tüketiminin artmasını da zeytinin uzmanlar tarafından tüm beslenme biçimlerinde tavsiye edilen sağlıklı bir gıda oluşuna bağlıyor. Yazıcı, “Günümüzde insanlar beslenme konusundaki doğru ve yanlışlara her zamankinden daha fazla dikkat ediyor. Bu paralelde tüketicilerimizin çoğu, ramazan ayında oruç tutarken de sağlıklı beslenme alışkanlıklarını sürdürmeye özen gösteriyor.

Zeytin, her şeyden önce oruç açma geleneğimizde güçlü bir yeri olmasıyla ramazanda sofraların başköşesinde yer alıyor. Aynı zamanda tüm kültürlerde yüzyıllardır sağlık kaynağı olarak kabul gören bir besin olduğunu da unutmamak lazım. Biz de Türkiye’nin lider zeytin ürünleri üreticisi Fora Zeytin olarak, geniş ürün gamımızda gemlik çeşidi, az tuzlu, fit, çizik zeytin gibi sınıflandırdığımız zeytinlerimizle farklı diyetlere ve farklı damak zevklerine hitap etmeye çalışıyoruz” diyor.
Fav

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
Önizle

Hiç yorum yok