Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE
FALSE
TRUE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son haberlerimiz:

latest

Pastörize sütte en çevreci ambalaj

Doğada çözülebilen, çevreye duyarlı pastörize süt ambalajı Ecolean, Eker’den. Sektörde gerçekleştirdiği ilkler ile adından söz ettiren Eker...


Doğada çözülebilen, çevreye duyarlı pastörize süt ambalajı Ecolean, Eker’den.

Sektörde gerçekleştirdiği ilkler ile adından söz ettiren Eker Gıda, süt ve süt ürünleri konusunda 39 yıldır tüketicisini lezzet ve tazelikle buluşturuyor. Son 10 yıldır aralıksız büyümesini, yeni açtığı cep depolar ile taçlandıran Eker Gıda, ileri teknolojileri ile olduğu kadar doğaya ve çevreye verdiği önemle de dikkat çekiyor.

35 milyon Euro’ya mal olan yeni fabrikasında çevre standardını yükselten Eker Gıda, ürünlerinde de aynı duyarlılığı gösteriyor.

Yarınların bugünden başladığına inanan Eker Gıda, günlük sütünde Türkiye’de bir ilk olan çevreci ambalaj kullanıyor. ‘Lean pack’ denilen ve yüzde 60 oranında kalsiyum karbonat içeren yumurta kabuğundan esinlenerek üretilen çevre dostu ambalajı, Türkiye’de ilk kez 2002 yılında Eker pastorize süt üretiminde kullanıldı. Plastik kadar esnek ve dayanıklı bir ambalaj maddesi olan tamamen doğal maddelerden yapılan EcoLean, güneş ışığı altında toprakta bir yıl içinde eriyip yok oluyor.

Eker’in bu çevreci günlük süt ambalajı, sempatik görüntüsü ile de ilgi çekiyor.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
Önizle

Hiç yorum yok