Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE
FALSE
TRUE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son haberlerimiz:

latest

Haydi her akşam masalara sağlıklı, evde pişirilmiş yemekler getirelim

Ne demişler, ne yiyorsak oyuz aslında. Ama dünyanın yemek yeme alışkanlığı değişiyor, sağlıklı, doğaya karşı duyarlılıktan taviz vermeden ye...

Ne demişler, ne yiyorsak oyuz aslında. Ama dünyanın yemek yeme alışkanlığı değişiyor, sağlıklı, doğaya karşı duyarlılıktan taviz vermeden yemek yeme alışkanlığı giderek azalmaya başlıyor. 

Electrolux bu durumdan yola çıkarak global bir yarışmayla evde yemek yapma alışkanlığına ilham verecek yenilikçi fikirler arıyor. Kazanan finalistler ise 10.000 Euro para ödülünün yanı sıra yaratıcı fikrini gerçeğe dönüştürecek benzersiz bir deneyim yaşama imkanına sahip oluyor.

Yemek yeme tutkumuz giderek artıyor. Gıda maddelerimizi kendimiz üretmek için yollar araştırıyoruz, yemeklerimizin fotoğraflarını sosyal medyada paylaşıyoruz, gastronomik yeni tatlar için seyahat ediyoruz ve eskisinden daha çok yemek kitapları satın alıyoruz.

Ama aynı zamanda gıda maddeleri, yaşadığımız gezegene en büyük zarar veren unsurlardan biri haline geldi. Gıda artığı ve karbon emisyonunun yanı sıra giderek artarken obezite, diyabet ve yetersiz beslenme de daha büyük problemler olarak karşımıza çıkıyor. Kısacası mükemmel gıda için iştahımız artıyor ama aynı zamanda değişim için hala çok yolumuz var.

Yaklaşık bir asırdır ev aletleri sektörüne öncülük eden Electrolux, herkes için sağlık ve iyiliği artırmaya dair taahhüdünü yerine getirmek için Electrolux Ideas Lab yarışmasını başlattı. Electrolux, Ideas Lab ile yenilikçiliği daha öteye taşıyor ve tüm dünyadaki tüketiciler için “gıda” ya dair yaratıcı fikirler sağlamayı hedefliyor. Daha sağlıklı ve doğaya karşı duyarlılıktan taviz vermeyen bir gelecek için gıdaya olan tutku kilit bir konu ve bu da her evin kalbi olan mutfakta başlıyor.

Electrolux Başkan ve CEO’su Jonas Samuelson, “Electrolux Ideas Lab ile ev ve günlük yaşamla ilgili yaratıcılığı ve sıra dışı düşünmeyi tetiklemeyi hedefliyoruz. Bu yarışma yaratıcı fikir sahiplerini arıyor ve onların fikirlerini daha ileriye taşımalarına imkan veriyor”, diye konuştu.

Electrolux Ideas Lab, tüm dünyadaki insanların daha lezzetli, sağlıklı ve doğaya karşı duyarlılıktan taviz vermeyen ev yapımı yemeklerden keyif almalarına ilham verecek fikirlere odaklanan bir yarışma. Yarışmaya akıllı telefon uygulamaları, yemek paylaşım programları, yenilikçi tarif koleksiyonları, mutfak aletleri, mutfağa dair ipuçları ya da tamamen düşünülmüş iş modelleri ile başvuru yapılabiliyor.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
Önizle

Hiç yorum yok