Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE
FALSE
TRUE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son haberlerimiz:

latest

'Keşkekli Kuzu İncik' tadına baktınız mı?

Seraf Restaurant’tan davet sofralarının vazgeçilmez yemeği “Keşkekli Kuzu İncik” Anadolu karış karış geziliyor. Özenle seçilen yöresel ürünl...

Seraf Restaurant’tan davet sofralarının vazgeçilmez yemeği “Keşkekli Kuzu İncik”

Anadolu karış karış geziliyor. Özenle seçilen yöresel ürünlerin Anadolu’dan İstanbul’a yolculukları başlıyor. Doğal, taze ürünlerden asla vazgeçilmezken her ürün mevsiminde geliyor. Bu ürünlerle birlikte doğal ortamda beslenen hayvanlardan usulüne uygun olarak kesilen etler Seraf’ın tam donanımlı mutfağında usta şeflerle buluşuyor. Böylece efsane Anadolu yemekleri, Seraf masalarında Anadolu masallarına dönüşüyor.

En taze ürünlerle pişirilen günün yöresel çorbasından, Süryani usulü içli köfteye; satır eti ile hazırlanan kebaplardan, odun ateşinde pişen güvece; keşkekli kuzu incikten sac tava ve kaburga dolmasına; şeker kullanılmadan yapılan hurma tatlısından yoğurt dondurmasına kadar unutulan lezzetler Seraf’ın masasında hayat buluyor.

Efsane Anadolu yemeklerini özgün haliyle sunan Seraf’ın mönüsünün en özel yemekleri arasında yer alan “Keşkekli Kuzu İncik” lezzet tutkunları için ziyafete dönüşüyor. Tarlada başlayan sürecin ardından buğday saatlerce ağır ateşte kaynatılıyor.

Ardından ilave edilen kuzu incik sac teli kadar ince oluncaya dek dövülüyor. Etle buğdayın birbirine özleşinceye kadar karıştırılmasının ardından muazzam lezzet ortaya çıkıyor.

Seraf Restaurant, modern mimarisi, sıcak atmosferi, şehrin karmaşasından uzaklaşacağınız sakin ve huzurlu mekanında misafirlerini ağırlıyor.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
Önizle

Hiç yorum yok