Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE
FALSE
TRUE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son haberlerimiz:

latest

1.İyagad Ulusal Yemek Yarışması başlıyor

1.İyagad Ulusal Yemek Yarışması 4-5 Kasım 2017 tarihinde düzenlenecek. İstanbul Yeditepe Aşçılar ve Garsonlar Derneği tarafından bu yıl ilki...

1.İyagad Ulusal Yemek Yarışması 4-5 Kasım 2017 tarihinde düzenlenecek.

İstanbul Yeditepe Aşçılar ve Garsonlar Derneği tarafından bu yıl ilki yapılacak olan ''Yeditepe ile 7'den 77'ye Lezzet avı Pendik'de Fuar alanında yapılacaktır.Bu yıl ilki olacak olan yarışma ulusal değerde ön plana çıkmayı hedefliyor.

Pendik Belediyesi ve Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu (TAŞFED) işbirliği ile gerçekleşecek organizasyon ulusal düzeyde gastronomi dünyasını Pendik'de ağırlıyor. Türkiye'nin gastronomi alanında önde gelen ülkemizin federasyonu ve dernekleri ile gerçekleşecek organizasyona yoğun ilgi ile geçmesi bekleniyor. Türk mutfağının dünya mutfağı ile entegrasyonunda büyük adımlar atılmasını hedefleyen festival Türk lezzetlerini Pendiğe taşınması hedefleniyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan İstanbul Yeditepe Aşçılar ve Garsonlar Derneği (İYAGAD) Başkanı Salih Güney,''3 yıl Önce ilk kurulduğumuz andan itibaren bu festivalin hazırlığını yapmaktayız.Tam anlamda piştiğimizi profesyonel,şeffat,hakkaniyetli bir festival yapıp ülkemizdeki yemek kültürünü en iyi şekilde gelecek nesillere aktarma anlamında gerek usta şeflerimiz,gerekse lise ve üniversiteli öğrencilerimizle birlikte yemek kültürümüzü yaşamak yaşatma arzusu ile yarışmamızı gerçekleştirmek istiyoruz.Bu anlamda tüm Şeflerimizi,Öğrencilerimizi yarışmıza davet ediyoruz''

Juri Başkanlığını yapacak olan Gastronomi ve Yemek Kültür Derneği Başkanı Bayram Özrek,''Yarışmanın diğer yarışmalardan farklı bir komseple yapılacağını herşeyin adil ve dürüst olanacağını yarışmada yemek kültürümüze değer katmanın yanı sıra genç nesillere mesleğimizi en iyi şekilde aktarmak olduğunu'' dile getirdi.

Yarışma başvuruları için derneğin www.iyagad.org sitesinden olacağı belirtildi...

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
Önizle

Hiç yorum yok

Tanıtım Yazısı | Reklam Haber
Bumerang - Yazarkafe