Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE
FALSE
TRUE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son haberlerimiz:

latest

Makarnanın sakarcalı hali

Nelipide Gurme, Ordu’nun yöresel lezzetlerinden sakarcayı özel tarif ve el açması erişte ile bir araya getirerek enfes bir lezzet sunuyor.  ...

Nelipide Gurme, Ordu’nun yöresel lezzetlerinden sakarcayı özel tarif ve el açması erişte ile bir araya getirerek enfes bir lezzet sunuyor. 

Karadeniz’in meşhur sakarca otu, domates sos ve el açması eriştenin birlikteliğinden doğan Sakarcalı Makarna, Nelipide Gurme’nin yenilenen menüsünde yerini alıyor.

Karadeniz’in doğasından gelerek Nelipide Gurme’nin eşsiz el açması eriştesi ile bir araya gelen sakarca, doğal lezzet sevenler için; Sakarcalı Makarna ismiyle tüm lezzet tutkunlarını bekliyor.

Orta ve Doğu Karadeniz başta olmak üzere hemen hemen tüm Karadeniz’de doğal olarak yetişen sakarca otunun yaprakları ve soğanı sebze olarak tercih ediliyor. Özellikle yaz mevsiminde sağlıklı ve doğal beslenmenin önem kazandığının farkındalığıyla Nelipide, Karadeniz’in meşhur sakarca otu, domates sosu ve el açması eriştenin harmonisiyle ortaya çıkan Sakarcalı Makarna ile damak zevkine önem verenlerin beğenisini kazanıyor. Nelipide’nin menüsünde ayrıca; köy peynirli makarna, domates soslu makarna ve kıymalı fiyonk makarna çeşitleri de yer alıyor.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
Önizle

Hiç yorum yok