Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE
FALSE
TRUE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son haberlerimiz:

latest

Kemik Suyundan Gelen Lezzet

Ajinomoto, Bizim Mutfak markasıyla yine bir ilke imza atıyor. Kemik Suyuna Çorbalar Serisi ile mutfaklara pratiklik ve lezzet getiriyor.  Ev...

Ajinomoto, Bizim Mutfak markasıyla yine bir ilke imza atıyor. Kemik Suyuna Çorbalar Serisi ile mutfaklara pratiklik ve lezzet getiriyor. 

Ev yapımı tadında kolayca hazırlanan çorbalar içerdikleri protein, lif ve kolajen ile sofralara zahmetsiz, besleyici ve lezzetli alternatifler sunuyor.

Hazırlanması oldukça zahmetli ve zaman alan kemik suyu lezzeti, Türkiye’nin ilk ve tek “Kemik Suyuna Çorbalar Serisi” ile sofralara geliyor. Bizim Mutfak’ın koruyucu içermeyen Kemik Suyuna Çorbalar Serisi; Kemik Suyuna Mercimek, Kemik Suyuna Tarhana ve Kemik Suyuna Düğün gibi en çok sevilen ve tüketilen çorba çeşitlerinden oluşuyor.

Kemik Suyuna Çorbalar serisi, geleneksel kemik suyu lezzetine ek olarak içerdiği protein, lif ve kolajen sayesinde Bizim Mutfak’ın “Besleyici, Pratik Mutfak” marka vaadini bir kez daha hayata geçiriyor. Kemik suyu kaynatmak 12 saate varan süreler gerektiriyorken, yeni Kemik Suyuna Çorbalar serisi ile artık çorbalarda bu lezzete 15 dakikada ulaşabilmek mümkün. Kemik Suyuna Çorbalar, mevsiminde toplanan sebze, bakliyat ve baharatların evde yapılan tarhana gibi kurutularak harmanlanmasıyla üretiliyor. Hava, ışık ve neme karşı koruyan 3 katlı ambalajıyla lezzetini ve özelliklerini uzun süre koruyan Kemik Suyuna Çorbalar, Ramazan’da iftar ve sahur sofralarına besleyici ve pratik alternatifler sunuyor.

İnovatif Ürünlerin Lideri Ajinomoto

“Besleyici, Pratik Mutfak” marka vaadini hayata geçirmek için inovasyonda lider olma hedefini Bakliyatlı Çorbalar ile başlatan Bizim Mutfak, tüketicilerine yeni ürünler sunmaya devam ediyor. İlk olarak 2018 yılında %100 bakliyatlı ve tahıllı “Bakliyatlı Çorbalar”ı piyasaya çıkaran marka, hazır çorba pazarını baştan tanımlayarak, hazır çorba toz olmak zorunda değil dedi. Sonrasında seriyi 2019 yılında bir adım daha ileri götürerek, kullandığı bakliyat ve tahılları Superfoodslar arasından seçti ve yine bir ilke imza atarak “Bakliyatlı Superfoods Çorbalar” serisini geliştirdi.

Bakliyatlı çorbaların ardından Bizim Mutfak, yine Türkiye’de ilk kez Kemik Suyu lezzetini bulyon formatında tüketicilerin beğenisine sundu. Marka bu inovatif adımıyla daha önce hiç bulyon kullanmayan tüketicileri de kategoriye çekerek büyük bir başarıya imza attı. IPSOS tarafından yapılan analize göre Kemik Suyu Bulyon kullanan tüketicilerin yaptığı satın alımın 56%sı pazara ek satış olarak geliyor.

Kemik Suyu Lezzetine pratik bir şekilde ulaşmak önemli bir içgörüydü

Türk yeme içme alışkanlıklarına ve damak tadına uygun ürünler geliştirmeye devam ettiklerini belirten Ajinomoto Türkiye Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Hülya Gündoğan Uçarlar, “Ajinomoto’nun global ölçekteki güçlü Ar-Ge altyapısı ile Türkiye'de çorba ve bulyon kategorilerinde yepyeni segmentler açtık” dedi.

Pazarın potansiyelini ve tüketicilerin mutfaktaki beklentilerini anlamak için bugüne kadar yaklaşık 20 bin tüketiciye dokundukları 50’ye yakın araştırma yaptıklarını vurgulayan Uçarlar, “Bu tüketiciaraştırmaları Türk damak zevkine uygun keşiflerde bulunmamızda pusulamız oluyor” diye konuştu.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
Önizle

Hiç yorum yok