Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE
FALSE
TRUE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son haberlerimiz:

latest

Teknoloji mutfaklarda ne durumda?

Uzaktan kumanda edilen akıllı otomasyon sistemleri, eve gelmeden çalıştırılan klimalar, aplikasyonlar ile yüksek güvenlik seviyesine ulaşan ...

Uzaktan kumanda edilen akıllı otomasyon sistemleri, eve gelmeden çalıştırılan klimalar, aplikasyonlar ile yüksek güvenlik seviyesine ulaşan evler, tek bir tuşla dünyanın öbür ucundan kapatılan bataryalar, açılan müzik sistemleri ve daha düne kadar hayal dahi edemeyeceğimiz, hızla hayatımızın merkezine oturan teknolojiler. Günlük yaşamın vazgeçilmezi olarak hayatımıza entegre olan ve konforlu yaşamın biraz da şımarık uygulamaları… Ama hepsi hızla satın aldığımız, biraz oyun duygusuyla da birleşen uygulama ve ürünler. Peki, sanayiden, üretime, eğitimden pazarlama stratejilerine kadar birçok alanda hızla var olan teknoloji mutfaklarda ne durumda?

Teknoloji mutfaklarda ne durumda?

Belki de tüm uygulamaların hızla karşılık bulduğu alanlardan biri de mutfaklar olmaya başladı son yıllarda. Özellikle Ankastre ürünlerin mutfakların baş tacı olması ve teknoloji ile mükemmel uyum sağlamasıyla ocak, fırın, davlumbaz ve buzdolaplarına entegre edilen uygulamalar mutfakta geçirilen zamanı eğlenceli hale getirmeye başladı.Sesli komut sistemi, aktif hız kontrolü, nem, sıcaklık ve hava kalitesi sensörü, HD kamera, bulut sistemi, Wi-Fi kontrolü, IOS ve Android entegrasyonu, sosyal medya üzerinden canlı yayın gibi çeşitli akıllı özelliklere sahip cihazlar hızla mutfaklarda yerini almaya başladı. Yenilikçi ve hayatı kolaylaştırmak üzere tasarlanan ürünleri ve mutfaklara değer katan teknolojileriyle ankastre sektörünün öncü markası Silverline Pazarlama Direktörü Dilek Kosova bu gelişmeleri, “Yaşam kalitesini arttıracak bu ürünlerle önümüzdeki yıllarda mutfaklar yüksek donanımlı lezzet atölyelerine dönüşecek” şeklinde değerlendiriyor.

Mutfaklar süper donanımlı lezzet atölyelerine dönüşüyor

Kosova “Teknolojinin gelişmesi ile birlikte birbiriyle konuşan akıllı ürünler mutfağımıza girdi. Yaşam kalitesini arttıracak bu ürünlerle önümüzdeki yıllarda mutfaklar süper donanımlı lezzet atölyelerine dönüşecek. Beslenme özelliklerine, dokulara, tatlara göre sıcaklık ve nem ayarları gibi gelişmiş teknikleri deneyimleyeceğiz. Veri akışı sürekli olacak ve cihazların mükemmel entegrasyonunu sağlayacak. Davlumbaz, ocak ve fırın ile konuşacak. Kullanıcı deneyimi çok ön planda olacak. Paylaşılan tarifler, sosyal ağlardan yorumlarla mutfak daha sosyal, dinamik ve eğlenceli bir etkileşim alanı olacak. Mutfakların her zamankinden daha cazip ortak yaşam alanlarına dönüştüğüne şahit olacağız. Silverline da bu yolculuğa Hi serisi ile başladı, 2020 için bu yolculuğa Hi+ ile devam ediyor. Silverline Hi+ serisinde davlumbaz, ocak ve fırın birbiri ile konuşacak. Silverline akıllı fırını sayesinde herhangi bir problemde anında Hi aplikasyonu üzerinden online destek alınabilecek. Dünya mutfaklarından yemek tariflerine ürünler üzerinden kolayca ulaşılabilecek, istenen tarif listesi oluşturulabilecek. Fırın ve ocak davlumbaz üzerinden kontrol edilebilecek. Leziz yemek tariflerine ürünler üzerinden ulaşabilmek, cihazları uzaktan kontrol etmek, zaman, nem, ısı ayarları gibi tüm özellikleri sesli komutla yapmak da mümkün olacak. Tüm bu fonksiyonlar mutfağa girince de kullanıcıya sadece işin keyfini sürmek kalacak” diyor

Her geçen gün gelişen, her gün yeni ve ileri bir adım atması, sadece mutfağın şımartan yüzünü öne çıkarmıyor aynı zamanda kullanıcıyı her yönde daha konforlu, daha kaliteli, daha fazla zaman sağlayan ve en önemlisi de daha fazla keyif almasını sağlayan bir mutfak hayatına davet ediyor.

Telaşa mahal yok. Artık akıllı teknolojiler ve mutfaklar var

Yoğun tempo ve çalışma hayatı bireyleri hep bir koşturma ve zamanla yarış şeklinde yönetiyor. Trafik, sosyal yaşamın yoğunluğu gibi birçok sebeple zaman yetmiyor, işler yetişmiyor. Tam bu noktada özellikle mutfaklarda yine imdada teknoloji yetişiyor.  Yemeklerin pişme süreleri, hangi ısıda nasıl pişeceği ve derecelerini ayarlamayı biliyorduk.  Teknoloji mutfaklarda sınır tanımazken artık çeşitli uygulamalar ile fırınları uzaktan kontrol edebiliyor, eve gelmeden yemeğin pişmesini sağlayabiliyoruz.  Buzdolaplarına ısı ayarı talimatı verebiliyor, pişireceğimiz yiyeceğin önden çözülmesini sağlayabiliyoruz. Çamaşır ve bulaşık makinelerine eve gelmeden ya da oturduğumuz yerden talimat verebiliyoruz.  Dokunmatik ekranlar ile tekbir tuşla hedefe hızla varıyoruz. Enerjiden tasarruf ediyor, zamanı mükemmel kullanarak kendimize daha fazla zaman ayırabiliyoruz.

Teknoloji mutfaklarda ne durumda?


Erkekler de evde mutfağın ustaları olacak

Teknolojideki bu gelişmeler ve mutfakta hayatı kolaylaştıran uygulamalar erkekleri de mutfağın yıldızı yapıyor. Erkekler de mutfakta zaman geçirmeyi seviyor. Dilek Kosova “mutfaktaki deneyimler biraz oyunla birleşince erkekler yemek yapmaktan ve burada geçirdikleri zamandan daha çok keyif almaya başladı. Saha deneyimlerimizde mutfakta erkeklerin teknolojiyi daha çok benimsediğini gözlemledik, teknolojik ürünler satın alma tercihlerini olumlu yönde etkiliyor. Ürünlerin üzerinden tariflere ulaşmak veya tarifleri sisteme yükleyerek zahmetsizce yemek yapabilecek olmak özellikle erkekleri çok heyecanlandırıyor” diyor.

Modern zamanların trendi ‘açık mutfaklar’

Teknoloji ve dijitalleşme ile birlikte estetik ve tasarım yaşamın her alanında büyük bir yer kaplıyor. İyi dekore edilmiş evler, şık aksesuarlar, ağırlamanın en güçlü parçası özenle hazırlanan masalar ve tüm bu yaratıcılığı zevke dönüştüren mutfaklar… Hepsi dışa dönük etkileşimin bir parçası. Paylaşılan fotoğraflar ve tasarımın çokça konuşulduğu dijital ortamlarda artık herkes kişisel bir web sitesine sahip sosyal medya araçları ile… Yeni yaşam tarzının bir sembolü olarak mutfakların gözdesi haline gelen ankastre ise teknoloji odaklı ve şık tasarımları ile mutfaklarda daha dekoratif formlarda karşımıza çıkmaya başladı. Modernleşmeyle birlikte evde sosyalleşmenin en önemli odağı haline gelen mutfaklar, diğer sosyal alanlarla daha iç içe bir mimari yapıya büründü. Açık mutfaklar modern zamanların trend dekorasyon sistemleri arasındaki yerini aldı.


✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
Önizle

Hiç yorum yok