Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE
FALSE
TRUE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son haberlerimiz:

latest

Tüm Türkiye Pide Konuştu

Yemeksepeti, pide için kullanıcılarının sipariş alışkanlıklarını inceledi. Rapora göre, tüm pide çeşitlerinin yer aldığı kategori, 13 Ekim Ç...

Tüm Türkiye Pide Konuştu

Yemeksepeti, pide için kullanıcılarının sipariş alışkanlıklarını inceledi. Rapora göre, tüm pide çeşitlerinin yer aldığı kategori, 13 Ekim Çarşamba günü çok ciddi bir artışla yemek grupları içinde 3. sıraya yerleşti.


Yemeksepeti’nden verilen pide siparişleri özellikle son bir haftada artış gösterdi. Yemeksepeti’nde pide satan 11 bin restorandan alınan verilere göre salı günü pide siparişleri bir önceki döneme göre %48 artış gösterdi.


7’den 70’e herkesin en sevdiği yiyeceklerden biri olan pide, Yemeksepeti kullanıcılarının da en çok tercih ettiği ürünlerden biri olarak öne çıkıyor. Son dönemde artan pide siparişlerinden yola çıkarak, kullanıcıların alışkanlıklarını inceleyen Yemeksepeti, Türkiye’nin pide sevgisini bir kez daha ortaya koydu.


İşte 2020’nin Pide Trendleri:

En sevilen pide çeşidi: Etli ekmek

Pidenin en sevilen tatlı eşlikçileri: Künefe, sütlaç, katmer ve kadayıf

Pidenin en sevilen içecek eşlikçileri: Ayran, gazlı içecekler, buzlu çay

Pidenin en sevildiği gün: Perşembe

Pidenin en sevildiği saat: 19.00

Pideyi en çok seven yaş: 25


Klasikten şaşmıyor, en çok etli pideleri seviyoruz

Yemeksepeti’nde Trabzon yağlı pideden, patatesli kır pidesine, Bafra pidesinden, Konya bıçak arasına, tahinli pideden, Kayseri cıvıklı pideye ve cantık pideye kadar toplam onlarca çeşit pide bulunuyor. Yemeksepeti’nde pide satan 11 bin restorandan alınan verilere göre Yemeksepeti kullanıcıları ise çeşit çeşit pide arasından klasikten şaşmayarak en çok etli ekmeği tercih etti. Etli ekmekten sonra en çok tercih edilenler ise sırasıyla kıymalı güveç pide, kıymalı kaşarlı pide ve kuşbaşılı kaşarlı pide oldu. Etli pidelerin ardından en çok tercih edilen içerikler ise pastırmalı ve patatesli pide oldu.


Pide her öğünün tercihi

Yemeksepeti kullanıcıları en çok pide siparişini akşam yemeği saati olan 18.00-20.00 arasında verdiler. Pide sadece akşam yemeklerinin değil öğle saatlerinin de favori ürünlerinden biri olarak, 12.00 – 13.00 aralığında da sıkça sipariş edildi.


Pideyi en çok Antalya sevdi

Her gün 69 ilden pide siparişi alan Yemeksepeti, Türkiye’de pideyi en çok seven kentleri de araştırmasına ekledi.


Her kentin toplam siparişlerindeki pide oranına göre; ilk sırada Antalya yer alırken onu sırasıyla Bursa, Eskişehir ve Aydın izledi.


Yemeksepeti pidecilerin de yanında

Yemeksepeti tekil restoranlara verdiği desteği pide restoranlarında da uygulamaya devam ediyor. Bu kapsamda büyük çoğunluğu tekil restorandan oluşan 11 bin pide restoranı online yemek siparişi sisteminden yararlanıyor.


✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
Önizle

Hiç yorum yok