Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE
FALSE
TRUE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son haberlerimiz:

latest

Kullanılmış cam ürünler hayat buluyor

Türkiye’nin lider cam ev eşyası markası Paşabahçe, doğayı ve çevreyi koruma amacıyla hayat verdiği yeni koleksiyonu Aware Collection ile far...

Kullanılmış cam ürünler hayat buluyor

Türkiye’nin lider cam ev eşyası markası Paşabahçe, doğayı ve çevreyi koruma amacıyla hayat verdiği yeni koleksiyonu Aware Collection ile farkındalığa davet ediyor. Dünyanın %100 geri dönüştürülmüş cam ürünlerinden oluşan cam ev eşyası koleksiyonu Aware, karbon ayak izini ve endüstriyel atık miktarını azaltırken sürdürülebilirliği estetik ve stil ile bir araya getiriyor.

85 yıldır birçok ilki tüketicisiyle buluşturan Paşabahçe çevresel sorumluluk bilinci, ileri üretim kabiliyeti ve inovasyon gücünü bir araya getirerek%100 geri dönüştürülmüş cam ürünlerinden oluşancam ev eşyası koleksiyonu Aware’i cam tutkunları ile buluşturmaya hazırlanan Paşabahçe, yeni koleksiyonunda sürdürülebilirliği estetik ve stil ile buluşturuyor.

Paşabahçe, çevre dostu Aware Collection ile, daha önce en az bir kez kullanılmış camları toplayıp geri dönüştürerek doğanın korunmasına katkıda bulunuyor. Yeni ham madde ihtiyacını ortadan kaldıran Paşabahçe, bu yolla döngüsel ekonomiye destek olurken, karbon ayak izini ve endüstriyel atık miktarını da azaltıyor.

Paşabahçe, yeni koleksiyonu Aware’i İstanbul Boğazı’nın turkuazından ilham alarak tasarladı. 2 kupa ve 2 bardaktan oluşan Aware Collection ile herkesi sürdürülebilirliğin parçası olmaya ve doğaya katkıda bulunmaya davet eden Paşabahçe bu koleksiyonu üretmek için, kullanılmış cam ürünleri geri dönüşüm kutularından toplandıktan sonra özelliklerine ve boyutlarına göre ayrıştırıyor. Gerekli işlemlerden geçen kullanılmış camlar bu koleksiyonda yeniden hayat buluyor. Paşabahçe, Aware Collection ile piyasadaki diğer geri dönüştürülmüş cam ürünleri ile kıyaslandığında rengi, şeffaflığı ve transparanlığı ile kendi kalitesine yakışır bir koleksiyona imza atıyor.

Paşabahçe, Aware Collection’ı bağlı olduğu Şişecam’ın Care For Next sürdürülebilirlik yaklaşımı doğrultusunda gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakma vizyonu ile hayata geçirdi. 2011 yılında Türkiye’nin en kapsamlı sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk projelerinden biri olan “Cam Yeniden Cam” projesini hayata geçiren Şişecam, proje aracılığıyla bugüne kadar 1,3 milyon tondan fazla cam atığını geri dönüşüme kazandırarak, yeniden hayat verdi. Sonsuz kez, kalite kaybı olmadan yüzde 100 geri dönüştürülebilen ve bu özelliğiyle en sürdürülebilir ambalaj malzemesi olan camın üretiminde yüzde 10 cam kırığı kullanımı ile yüzde 2,5 oranında enerji tasarrufu sağlanabiliyor. Sadece bir adet cam şişenin geri dönüştürülmesi, bir bilgisayarı 25 dakika, bir televizyonu 20 dakika çalıştırmaya yetecek kadar elektrik tasarrufu sağlıyor.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
Önizle

Hiç yorum yok

Tanıtım Yazısı | Reklam Haber
Bumerang - Yazarkafe