Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE
FALSE
TRUE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son haberlerimiz:

latest

GROHE SmartControl mutfak, 2020’de 10 tasarım ödülü aldı

GROHE SmartControl mutfak, kazandığı on ödülle 2020’nin çoğu tasarım ödülüne layık görülen ürün oldu.  Tüketici odaklı düşüncenin her tasarı...

GROHE SmartControl mutfak, 2020’de 10 tasarım ödülü aldı

GROHE SmartControl mutfak, kazandığı on ödülle 2020’nin çoğu tasarım ödülüne layık görülen ürün oldu. 

Tüketici odaklı düşüncenin her tasarım sürecinde kilit önemde olduğu SmartControl, minimalist tasarımı, hassas kontrol sistemlerine sahip mutfak batarya yelpazesi ve sezgisel kullanım özellikleriyle jürilerden özellikle övgü topladı.

Ürün tasarım sürecinin en başında "neden" sorusuna cevap vermek, tüketici için anlamlı ve ilgili ürün çözümleri yaratılması açısından çok önemlidir. Nasıl yaşamak istediklerini ve yaşam alanlarından neler beklediklerini anlamak için, tüketiciler hakkında derin bir anlayışa sahip olmak gerekir. LIXIL Global Tasarım EMENA Lideri Patrick Speck bu yaklaşımı “Ürün geliştirme sürecinin erken bir aşamasında, açıkça ifade edilmeyen ihtiyaçları bile önceden görmek, tüketiciye gerçek katma değer sağlayan amaç odaklı ürünler yaratılması için hayati önemdedir,” diyerek açıklıyor. 

GROHE’deki her ürünün temelinde, üç tasarım değeri yatıyor: kolaylık, insan ve performans. “Tasarım yaklaşımımız, kolay ürünler yaratmaya dayanıyor; tasarımın bu niyeti açık şekilde iletmesi gerekir. Ayrıca, fonksiyonelliğin de erişilebilir olması gerekiyor, tüketiciyi desteklemeli. Son olarak, GROHE ürünleri performansları ile ayırt ediliyorlar,” diyor Patrick Speck. 

Bu yaklaşım, uluslararası tasarım ödülü jürilerinden de olumlu tepki aldı. GROHE, geçmiş yıllardaki başarılarını sürdürerek bu yıl 44 tasarım ödülüne layık görüldü. Ödüllü ürünler arasında özellikle GROHE SmartControl mutfak minimalist tasarım ve tüketici odaklılığın olağanüstü bileşimi ile uzmanları etkiledi.

Sadelik yanlısı tasarım hassas kontrol ile buluşuyor

Tüketiciler, günlük yaşamlarını daha rahat hale getiren ürünlerin peşindeler. Yenilikçi GROHE SmartControl mutfak bataryası da işte tam olarak bu özelliği ile 2020’de on önemli ödül programında jüri üyelerini ikna etti. “SmartControl mutfak ile, bataryanın üzerine tamamen yeni bir kullanıcı etkileşimi sağlayan akıllı bir buton entegre ederek, mutfak bataryasını yeniden keşfettik,” diyen Patrick Speck, “Ürünün şekli mutlak minimuma indirgenerek dikkat dağınıklığı veya kafa karışıklığına yer bırakmıyor –en saf haliyle çoğulcu tasarım,” diye ekliyor. 

SmartControl mutfak bataryası, kumanda kolu kullanmak yerine, sezgisel bas ve çevir kullanım sunuyor. Su akışını başlatmak için, tüketici düğmeye basıyor. Aynı zamanda dirsek veya bilek ile de kolaylıkla çalıştırılan ürün, her iki elin de dolu veya kirli olduğu anlar için ideal. Butonu çevirerek, su miktarı tasarruf yapan eco-jet modundan güçlü jet akışı moduna hassas şekilde ayarlanabiliyor. Tek bir buton ile sezgisel kontrol, açık konfor ve en üst düzey esneklik sağlanıyor…

Ürün yelpazesi, kullanıcı dostu özelliğinin yanı sıra, üç farklı tasarım varyantında minimalist ve saflık yanlısı biçimi ile de prim yapıyor. Silindirik GROHE Minta tasarımı, organik biçimli GROHE Essence tasarımı ve A-biçimli GROHE Zedra tasarımı seçenekleri sunuluyor. Dahası, GROHE SmartControl mutfak bataryasını 2020 yılında iF altın ödül ile ödüllendirilen toplam on farklı renkte sunarak her zevk ve mutfak tarzı için bir çözüm sağlıyor. 

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
Önizle

Hiç yorum yok