Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE
FALSE
TRUE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son haberlerimiz:

latest

İtalyan sanatının gücünü duvarlarımıza işledik

İtalyan mutfağının Anadolu yakasındaki ödüllü adresi La mia luce, yepyeni tasarımı ve yenilenen menüsünü müdavimlerinin beğenisine sundu. Re...

İtalyan sanatının gücünü duvarlarımıza işledik

İtalyan mutfağının Anadolu yakasındaki ödüllü adresi La mia luce, yepyeni tasarımı ve yenilenen menüsünü müdavimlerinin beğenisine sundu. Restoranın ön kısmındaki yeşil bahçe ile ormanın içerisinde, büyüleyici bir İtalyan restoranı yarattıklarını belirten La mia luce işletmecisi Kubilay Pekşen yeni dekorasyonun ayrıntılarını ve ilham kaynaklarını anlattı.

2016 yılında İtalyan Hükümeti tarafından İstanbul’un en iyi İtalyan restoranı seçilerek, “Ospitalità Italiana” ödülü alan La Mia Luce, yenilenen menüsü ve mimarisi ile misafirlerini Akdeniz akşamlarına götürmeye devam ediyor. Geleneksel yöntemlerle pişirilen yemekleri, zengin şarap seçenekleri, ünlü İtalyan başlangıç ve tatlılarıyla yenilenen menüsünü tanıtan La mia Luce, İtalyan mimarisinin güçlü dokularını yansıtan yepyeni yüzü ile de müşterilerine eşsiz bir deneyim sunuyor.

SAMİMİ AMA AYNI ZAMANDA GÖRKEMLİ BİR TASARIM

İtalyan tasarım felsefesinde olduğu gibi, amaca hizmet eden en estetik formu kullanarak, samimi ama aynı zamanda görkemli bir mekan olmasını amaçladıklarını söyleyen La mia luce işletmecisi Kubilay Pekşen, ‘’ İtalyan sanatının gücünü duvarlarımıza işlerken, eşsiz mutfak lezzetini de en geniş yelpazede sunmak istedik. Müşterilerimizin kendini daha özel hissetmeleri için İtalya’daki Mantova Sarayı’nın duvarlarında bulunan, Maniyerizmin en meşhur kubbesi olarak adlandırılan Plazzo del Te’yi kendi tavanımıza işledik. Döneminin en ünlü sanatkarları, aristokları ve soylularını ağırlayan bu kubbenin altında kendi misafirlerimizi ağırlayıp onlara olan özenimizi yansıtmak istedik. İtalyan sanatının gücünü duvarlarımıza işlerken müşterilerimizin aynı zamanda ev rahatlığı ve konforunu sağlayabilmek için masa ve sandalyelerimizde ergonomik modelleri tercih ettik’’dedi.

ORMANIN İÇERİSİNDE, BÜYÜLEYİCİ BİR İTALYAN RESTORANI

Kubilay Pekşen,’’ Mutfak bölümümüzü büyüterek menümüze eklediğimiz yeni tatlar için yer açtık. Ayrıca yenilenen bar bölümümüzü kendi imza kokteyllerimiz ile daha şık ve geniş bir alana yaydık. Daha önce bölümlere ayrılan restoranımızın kapılarını birbirine açarak daha geniş ve ferah alan bir alan yaratıldı. Mimarımız ile birlikte yemyeşil İtalyan bahçesinden evin içine girme havası verdik. Mekanın ön kısmındaki yeşil bahçe ile ormanın içerisinde, büyüleyici bir İtalyan restoranı yarattık. Aşırı gösterişli bir mekan yerine daha çok aile, ev hissini vermeye çalıştık. İtalya’da ailelerin toplanıp birlikte yemek yedikleri büyük salonlar gibi bir tasarım yaptık’’ diye belirtti.

‘PLAZZO DEL TE’ İLE İTALYA’YA EŞSİZ BİR YOLCULUK

Mimarımız ile bahçe içinde gizli, natural ve İtalyan sadeliğini yansıtan bir mekan tasarladıklarını belirten Pekşen, ‘’ İtalyan sanatının gücünü de yansıtmak amacıyla, yenilen yemeklerin kaliteli ve üst düzey insanlara özel tatlar olduğunu vurgulamak için kubbe görüntüsünü ekledik. İtalyan gücü ve görkemini yansıtan, kubbe içinde bulunan ‘Plazzo del Te’ eserini duvarlarımıza uygun şekilde bastırarak sade, güçlü ve kaliteli bir yemek yendiğini vurguladık. Yepyeni yüzümüz ve yeni tatlarımız ile müşterilerimizi La Mia Luce’den İtalya’ya eşsiz bir yolculuk yapmaya davet ediyoruz’’ dedi.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
Önizle

Hiç yorum yok