Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE
FALSE
TRUE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son haberlerimiz:

latest

Takım elbise aksesuarları nelerdir?

Doğru takım elbise aksesuarları seçmek, giyeceğiniz damatlık veya takım elbisenizi tamamlayacaktır. Mesela her gün mendil kullanarak aynı ta...

Takım elbise aksesuarları nelerdir?

Doğru takım elbise aksesuarları seçmek, giyeceğiniz damatlık veya takım elbisenizi tamamlayacaktır. Mesela her gün mendil kullanarak aynı takım elbiseyi giyilebilir hale getirebilirsiniz. Aksesuarlar kullanarak sadece bir takım elbise ile de farkı bir imaja sahip olabilirsiniz. 

Takım elbise aksesuarlarında kravatın rolü

Kravat, tüm takım elbise aksesuarları arasında en yaygın olarak kullanılan bir parçadır. Kravatlar hemen hemen her takım elbise için önemli bir parçadır. Kravat seçimi kişisel bir seçimdir ve sizin imajınız ile zevkinizi yansıtır.

Herhangi bir aksesuarda veya giyside renk çeşitliliği oldukça fazladır. Desenli, noktalı, çizgili ve düz kravatlar her tarz giyime uygun kravat seçmenize olanak sağlamaktadır. İlk olarak, takı elbise rengine göre kravat seçilmelidir. Takım elbisenin yanında gömleğin rengine de dikkat edilmeli ve içinde kravatın izleri olan bir kravat modeli seçilmeli. 

Takım elbisede aksesuarlarında yaka cep mendilinin rolü

Klasik bir cep mendili kullanmak, takım elbisenize renk katmanın basit yollarından biridir. Erkek giyimde nötr renkler daha çok tercih edilmektedir, örneğin gri ve siyah. Kravat da nötr bir renge sahipse, ceket mendili kullanmak tarzınıza zevk katabilir. En önemli nokta ise yaka mendilinin rengidir ve bu mendil kravatla asla aynı renkte tercih edilmemelidir. Sadece doğru yaka mendili seçimi ile çok daha şık görünebilirsiniz.

Takım elbise aksesuarlarında kol saatinin rolü

Saat her zaman en iyi takım elbise aksesuarlarından biridir. Her erkeğin giyiminde en şık ve güzel detaylar arasındadır. Takım elbise ne kadar resmi ise kol saati de bir o kadar sade olmalıdır. Modayı takip eden biriyseniz, sadece şık bir takım elbise seçmek yeterli olmayacaktır. Takım elbise aksesuarları da görünüm üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. 

Takım elbise aksesuarlarında kemerin rolü

Günümüzde kemerler, erkek giyimin ana bileşenlerinden biridir. Erkek kemeri kullanmak tarzınıza güçlü bir hava katar ve resmi durumlar için iyi bir seçimdir. Erkek kemeri, erkeklerin kullandığı en eski aksesuarlar arasında yer almaktadır. Kemeri takım elbise ile ayarlayarak kendinize çekici bir tarz katabilirsiniz. Kemer takmak size erkeksi bir görünüm sunmaktadır. Genellikle kemerin deri olması daha iyi olmaktadır. Kemerin rengi de ayakkabınızın derisi ile uyumlu olmaktadır. Takım elbise ile şık ve resmi bir görünüm için kemer kullanmak gerekir.

Takım elbise aksesuarlarında kol düğmesinin rolü

Kol düğmesi erkekler için lüks aksesuarlardandır ve uzun yıllardı modaya yön veren erkekler tarafından tercih edilmektedir. Kol düğmesi geçmiş yıllarda pahalı bir aksesuar olarak görülürdü ve sadece zengin insanlar tarafından kullanılırdı. İlerleyen teknoloji ile bu aksesuarın daha ucuz malzemelerden üretilmesi mümkün hale geldi ve halkın kullanımına sunuldu. Günümüzde bu ürün erkek modasının en önemli ve popüler aksesuarlarından biridir.

Takım elbise aksesuarlarında kravat iğnesinin rolü

Kravat iğnesi, adından da anlaşıldığı üzere kravatın düz ve pürüzsüz kalmasına yardımcı olur. Ayrıca eğilmesini veya hareket etmesini de önlemektedir. Kravat iğneleri takım elbisenizin büyük bir parçası değildir ama kıyafetinize bir zarafet katabilir.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
Önizle

Hiç yorum yok