Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE
FALSE
TRUE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son haberlerimiz:

latest

Kokusu yok, faydası çok

Siyah sarımsak her derde deva Türkiye’nin tanınmış eczacılarından Mehmet Müderrisoğlu, siyah sarımsa-ğın kanserden kalp sağlığına, bağışıklı...Siyah sarımsak her derde deva

Türkiye’nin tanınmış eczacılarından Mehmet Müderrisoğlu, siyah sarımsa-ğın kanserden kalp sağlığına, bağışıklığın güçlendirilmesinden cilt sağlığına kadar bir çok konuda yararları olduğunu belirterek, “Siyah sarımsak, ener-ji, vitamin, protein, mineral kaynağı olmanın yanında sağlığımız açısın-dan yararlı 200’den fazla bileşik içeriyor” dedi. Ecz. Mehmet Müderrisoğlu, sarımsak ve siyah sarımsak ile ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu.

Ecz. Mehmet Müderrisoğlu, mutfakların vazgeçilmezi, lezzet, şifa ve sağlık kaynağı sarımsağın bilinenden daha fazla faydası olan bir besin kaynağı ve baharat olduğunu söyledi. Sarımsağın çok eski zamanlardan bu yana şifa ve sağlık kaynağı olarak kullanıldığını ifade eden Ecz. Müderrisoğlu, “Mısır piramitlerinin bir sırrı da sarımsaktır. Bugün, piramit işçilerinin güçlenmek, hastalıklardan korunmak ve yaralarını iyileştirmek için sarımsak kullandığı-nı biliyoruz” dedi.

200’den fazla yararlı bileşik içeriyor
Birçok kişinin kokusundan dolayı sarımsağın faydalarından kendini mahrum bıraktığını belir-ten Ecz. Müderrisoğlu, “Sarımsağın fermente edilmesiyle elde edilen siyah sarımsak nor-mal sarımsak gibi kokmuyor. Fermantasyon sırasında bu sarımsağın besin değeri artar-ken tadındaki acılık da kaybolmaktadır. Siyah sarımsak, enerji, vitamin, protein ve mi-neral kaynağı olmanın yanında sağlığımız açısından yararlı 200’den fazla bileşik içeriyor. Siyah sarımsak yüksek oranda antioksidan özelliklere de sahiptir” dedi.

Normal Sarımsaktan Daha Güçlü
Ecz. Müderrisoğlu, siyah sarımsağın beyaz sarımsağa göre bakteri, virüs ve mantar kaynaklı hastalıklara karşı daha etkili olduğunu kaydederek, siyah sarımsağın normal sarımsağa avantajlarından bahsetti.

Mide ve diğer sindirim sistemi hastalığı olanların çiğ sarımsak tüketmemesini tavsiye eden Ecz. Müderrisoğlu, sarımsağı fazla tüketmenin mide rahatsızlığı, gaz ve alerji gibi sorunlara neden olabileceğini söyledi. Ecz. Müderrisoğlu, “Siyah Sarımsak kullanımı ise mide asit dengesini düzenlemeye yardımcı olabilir, antialerjik özelliktedir” dedi ve ekledi: “Siyah Sa-rımsak klinik semptomları etkili olarak iyileştirebilen doğal bir mide koruyucudur.’’

Siyah sarımsağın faydaları

✓ Kansere karşı koruyucudur
✓ Kalp sağlığını korur
✓ Beyin hücrelerini serbest radikal hasarına karşı korur
✓ Hafıza bozuklukları semptomlarını azaltır
✓ Bağışıklık sistemini destekler
✓ Karaciğeri korur.
✓ Diyabet semptomlarını iyileştirir
✓ Kronik böbrek rahatsızlıklarında, tedavinin toksik etkisini azaltır.
✓ Sindirim ve dolaşımı arttırır
✓ Tansiyonu düzenlemeye yardım eder
✓ Doğal mide koruyucudur
✓ Hiperlipidemi ve hiperglisemi durumlarını önlemeye yardımcıdır
✓ Yaşlanmayı geciktirir
✓ Antialerjiktir
✓ Saç ve cilt sağlığını korur
✓ Yorgunluğu önler

Ecz. Müderrisoğlu, siyah sarımsak tabletlerinin doktor ve eczacılara danışıldıktan sonra kulla-nılabileceğini söyledi.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
Önizle

Hiç yorum yok