Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE
FALSE
TRUE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son haberlerimiz:

latest

Ezberleri bozan bir steakhouse

Yepyeni ve sofistike bir ızgara kültürü konseptiyle Grill Branché Restaurant & Lounge, klasik steakhouse anlayışına başka bir boyut kaza...

Yepyeni ve sofistike bir ızgara kültürü konseptiyle Grill Branché Restaurant & Lounge, klasik steakhouse anlayışına başka bir boyut kazandırıyor.

Kalıplaşmış steak restoranlarından farklı olarak sofistike Avrupai bir restoran deneyimi sunan ve Ataşehir Watergarden'da yer alan Grill Branché, başlangıçlardan ana yemeğe, salatalardan tatlılara dünya mutfağının en seçkin lezzetlerini usta şeflerin yorumuyla misafirlerine sunuyor.

Trakya ve Balıkesir yörelerinde yetişen dana ve kuzuların her biri tek tek özenle restoran için seçiliyor ve burada özel dry age dolaplarında dinlendiriliyor. Etteki ideal yağ dağılım oranının bir göstergesi olan mermerimsi dokuyu misafirlerin bizzat görebilmesi için tüm etler açık mutfak önünde bulunan özel dolabında sergileniyor. Dry Age yönteminde ise bu kaliteli etler ideal sıcaklık ve nem oranında sabitlenerek 21 ila 28 gün arasında kendi kemiği üzerinde kuru yaşlandırma sistemiyle dinlendiriliyor. Böylece 21. günün sonunda et yumuşacık oluyor ve masaya ağızlarda dağılan bir kıvam ve hafızalara kazınacak cinsten bir lezzet ile geliyor.

4,5 saat ağır ateşte pişmiş “Asado”dan, bütün olarak pişirilip masada servis edilen “Kuzu Kafes” ve tümü dinlendirme dolabında bekletilmiş, uzman kasap ekibinin ellerinden çıkan “Steak”lere kadar farklı ve özel et menüsüyle etten vazgeçemeyenlerin damaklarında kalıcı izler bırakmaya hazırlanıyor. Dünyadaki farklı disiplinlerden ve kültürlerden esinlenerek oluşturulan başlangıçların yanı sıra; somon, deniztarağı ve karidesten oluşan menüsüyle deniz ürünleri tutkunlarına da hitap ediyor.


Grill Branché’nin et severler için özel olarak hazırladığı “Branché Burger”, klasikleşmiş hamburger algısını bambaşka bir boyuta taşıyor. Köfteye eşlik eden; ılık Brie Peyniri, demi-glace sos, kırmızı soğan reçeli, biberiye ve limonlu aioli, kaz ciğeri ve siyah trüf, Fransız Brioche ekmeği arasında masada özel bir servisle sunuluyor.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
Önizle

Hiç yorum yok