Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE
FALSE
TRUE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son haberlerimiz:

latest

Etlerin doğal aromasını kaybetmeden en natürel hali

Ünlü basketbolcu Kerem Gönlüm ve Şef Hüseyin Tanrıbuyurdu ortaklığında İstinye’de bulunan Mr. Meat etlerini, doğal aromasını kaybetmeden en ...

Ünlü basketbolcu Kerem Gönlüm ve Şef Hüseyin Tanrıbuyurdu ortaklığında İstinye’de bulunan Mr. Meat etlerini, doğal aromasını kaybetmeden en natürel hali ile sunuyor.

Mr. Meat’in spesiyallerinden şaşlık, et bonfilenin ince ince yaprak kesilmesiyle hazırlanıyor. Krema, karabiber, kekik, tuz ve soya sosunun özel oranları ile birleştirildiği bir reçeteyle 24 saat marine edilen ve Amasya Suluova’dan özel getirilen kırmızı soğanlarla şişe dizilerek pişirilen şaşlık, bir kez tadına bakanların vaz geçemediği bir lezzet oluyor.

Ferah oturma alanları ve tasarımında iddialı olan Mr. Meat, özenle seçip dinlendirdiği etlerini özel reçeteleri ve pişirme teknikleri ile hazırlıyor. Şef Hüseyin Tanrıbuyurdu, kasap olarak başladığı ve Türkiye’nin ünlü restoranlarında şef olarak devam ettiği uzun yıllara dayanan mesleki tecrübesini Mr. Meat’te ortaya koyuyor. Mr. Meat et mönüsünde dry-aged tekniği ile hazırlanan Porterhouse Steak, T-bone Steak, New York Strip Steak, Bonfile, Kuzu Pirzola, Kuzu Sırt, Küşleme, Kafes, kaşarlı ve normal köfte ve burger’leri bulunuyor. Mönüde ayrıca özel reçeteli Merguez Sosis, sucuk çeşitleri, füme şarküteri ürünleri ile salata ve tatlı çeşitleri de yer alıyor.

Mr. Meat, özellikle Balıkesir yöresinin kokusuz kıvırcık kuzularını, Çanakkale Biga’nın ise antrikot ve bonfilelerini tercih ediyor. Mr. Meat, Porterhouse Steak yaparken ise özenle seçtiği etleri 4 hafta - 28 gün, %80 nem oranı ve sıfır derece bekletiyor. Böylece etin mühürlenmesi ve nemini içine hapsetmesi sağlanıyor. Dry-Aged Porterhouse Steak’te, ağızda dağılmayı sağlayan Arjantin tarzı pişirme tekniği uygulanıyor.

Bütün ekmeklerini kendi fırınında özel olarak pişiren Mr. Meat, bol fıstık kullanılan Antep Katmeri ve Havuç Dilimi Baklavası’nın malzemelerini Antep’ten getiriyor. Günlük hazırlanan Havuç Dilimi Baklava kaymaklı dondurma eşliğinde ılık olarak sunuyor.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
Önizle

Hiç yorum yok